Nowe wyzwanie dla Lorenzo

śro, 2 stycznia 2019 godz. 12:52:02 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo

Wraz z początkiem nowego roku, Jorge Lorenzo rozpoczyna nowe wyzwanie, już oficjalnie w barwach Repsol Honda.

Z końcem  roku 2018 wygasł jego dwuletni kontrakt z Ducati. Od sezonu 2019 jest zawodnikiem fabrycznej ekipy Hondy w MotoGP. Miał jednak okazję poznać RC213V podczas testów posezonowych w Walencji i Jerez, między którymi już zespół zareagował na wskazówki Hiszpana.

- Jedną z rzeczy, która zrobiła na mnie największe wrażenie była umiejętność zespołu Repsol Honda do reagowania na to, o co prosiłem - mówił w oficjalnym wywiadzie opublikowanym przez zespół.

- Dałem jasne informacje, Honda zanotowała moje wskazówki i po kilku dniach już wszystko było jasne. Mieliśmy zbiornik paliwa, który odpowiadał mi prawie w stu procentach – kontynuował.

- W zeszłym sezonie jeździłem na zupełnie innym motocyklu, który był bardzo duży i bardzo wysoki. Może dla mnie był zbyt duży. Honda pasuje mi lepiej pod względem swoich rozmiarów. Jest bardziej kompaktowy, mniejszy i niższy, dzięki czemu mogę się lepiej pochylić. Czułem się pewniej na wejściach w zakręty. Pierwsze wrażenie było pozytywne i widziałem duży potencjał – przyznał.