Grand Prix Niemiec 2018 - Mówią przed Grand Prix Niemiec

czw, 12 lipca 2018 godz. 09:07:48 skomentuj motocykle
Tagi: motogp

Valentino Rossi

VALENTINO ROSSI: - Assen to był niesamowity wyścig i już nie mogę doczekać się powrotu na tor. Nie wiem, czy powtórzymy to na Sachsenring, ale zrobimy wszystko, abyśmy byli w czołówce. Zeszłoroczne GP Niemiec nie było dla nas pozytywnym weekendem. Będziemy ciężko pracowali poczynając od pierwszej sesji treningowej w piątek, w celu przygotowania się do wyścigu. Czuję się dobrze, zespół spisuje się świetnie. Rywalizacja na Sachsenring to ostatni wyścig przed krótkimi wakacjami w MotoGP, więc damy z siebie wszystko, aby dobrze zakończyć pierwszą połowę sezonu.

MAVERICK VINALES: - Nie mogę doczekać się przyjazdu na Sachsenring. Widzimy wszystko pozytywnie i chcemy właściwie zakończyć pierwszą połowę sezonu. Powalczymy o jak najwięcej punktów, aby pozostać w czołówce mistrzostw. W Assen czułem się komfortowo na motocyklu i znów miałem dobre odczucia, jak w przeszłości. Rozwiązaliśmy drobne problemy, które mieliśmy na początkowych okrążeniach wyścigów. Podium było, jak powie świeżego powietrza i zapewniło mi dodatkową motywację. W zeszłym roku na Sachsenring byłem czwarty, tym razem damy z siebie wszystko, aby wrócić na podium.

MARC MARQUEZ: - Zwycięstwo w Assen było bardzo ważne, ponieważ to był wyścig, w którym niewiarygodnie łatwo było o błąd. Teraz przyjeżdżamy na zupełnie inny tor, na którym z reguły jesteśmy bardzo mocni, ale każdy rok jest inny, możecie się nie zgadzać, ale często to powtarzam i to jest prawda. Pogoda będzie odgrywała sporą rolę. Jak już widzieliśmy w przeszłości, jest tu deszczowo lub aura jest zmienna. Postaramy się być mocnymi od początku weekendu.

DANI PEDROSA: - Nie mogę doczekać się wyścigu na Sachsenring. Lubię ten tor. Podczas drugiej części rywalizacji na Assen pokazaliśmy lepsze tempo niż podczas pozostałej części weekendu, więc spróbujemy przenieść to na Sachsenring. Musimy również poprawić prędkość, abyśmy mieli lepsze tempo na nowych oponach w kwalifikacjach.

ANDREA DOVIZIOSO: - Sachsenring to tor, który w przeszłości przysparzał nam trochę problemów i podobnie jak w Holandii, znów będziemy musieli dokonać rzetelnej analizy zachowania opon. W tym roku myślę, że będziemy szybsi niż w sezonie 2017, tak jak to pokazaliśmy na Assen, gdzie spodziewaliśmy się, że będziemy konkurencyjni i tak było. To jednak tylna opona robi różnicę i musimy poczekać do pierwszego treningu, aż poznamy sytuację. Sachsenring nie jest jednym z moich ulubionych torów, nie mam tam dobrego wyczucia, ale będę starał się o jak najlepszy wynik.
 
JORGE LORENZO: - Dochodzimy do połowy sezonu z całkiem pozytywnym bilansem. Poprawialiśmy się z upływem miesięcy, zawsze pracujemy dobrze i myślę, że posiadamy pakiet, który pozwala nam być konkurencyjnymi na wszystkiego rodzaju torach. Dla przykładu na Assen w ostatnich latach nie osiągałem dobrych wyników, a teraz byliśmy na czele przez wiele lat i znaleźliśmy się niezbyt daleko od podium. Myślę, że podobnie będzie na Sachsenring: to tor, na którym na papierze możemy mieć problemy, ale postaramy się o jak najlepszy wynik. Ważne będzie znalezienie dobrych ustawień już w piątek, aby dobrze rozpocząć weekend w Niemczech.