Grand Prix Kataru 2018 - Mówią przed Grand Prix Kataru

śro, 14 marca 2018 godz. 21:31:22 skomentuj motocykle

Marc Marquez

MARC MARQUEZ: - Jestem bardzo podekscytowany, że wreszcie nadchodzi pierwszy wyścig. Zapowiada się bardzo konkurencyjny sezon, już od pierwszego startu w Katarze. Po ostatnich testach tutaj wiem, że jest kilku bardzo szybkich zawodników, w zaledwie dwóch czy trzech setnych. W niedzielę wszystko może się zdarzyć. Dobrze pracowaliśmy podczas testów zimowych i teraz czekamy na rozpoczęcie. Runda w Katarze jest wyjątkowa w porównaniu do innych i mamy świadomość, że to nie jest jeden z najlepszych dla nas torów. Jednak podczas testów skupiliśmy się, aby jak najbardziej zbliżyć się do rywali już na używanych oponach  i obecnie nie jesteśmy aż tak daleko. To będzie długi sezon i będziemy kontynuowali pracę nad ustawieniami motocykla, aby spróbować jak najlepiej wykorzystać każdą okazję podczas wyścigu.

DANI PEDROSA: - Zbliżamy się do pierwszego wyścigu w Katarze po intensywnym okresie przed  sezonem, podczas którego dużo pracowaliśmy. Zapowiada się konkurencyjny rok z wieloma kandydatami do podium. Zawodnicy, podobnie jak producenci, byli konkurencyjni. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej musimy skupić się na naszej stronie garażu, by jak najlepiej zacząć od pierwszego wyścigu. Czuję się gotowy na tegoroczne wyzwanie, podobnie jak nasz zespół. Nie mogę się doczekać, kiedy w piątek wsiądę na motocykl

ANDREA DOVIZIOSO: - Jestem usatysfakcjonowany z odczuć, które miałem na Desmosedici GP18 podczas ostatnich trzech sesji testowych. Zawsze byliśmy szybcy i jestem zadowolony z pracy wykonanej przez Ducati. Na Losail nasz motocykl zawsze spisywał się dobrze, a wygląda na to, że będzie jeszcze lepiej, więc czuję się pewnie przed pierwszym grand prix sezonu. Nadal musimy poprawić pewne aspekty na wyścig i wiele będzie zależało od warunków pogodowych. W Katarze pogoda może szybko się zmieniać, ale mam doświadczenie i radzę sobie w każdej sytuacji. W tym roku jest wielu szybkich i konkurencyjnych zawodników. Znam mocne strony naszego motocykla i rzeczy, które musimy poprawić i jestem skoncentrowany oraz gotowy do jak najlepszego rozpoczęcia sezonu.

JORGE LORENZO: - Wreszcie ruszają mistrzostwa. To chwila prawdy i jak zwykle spotkanie w Katarze będzie wyjątkowe, ponieważ nocne wyścigi MotoGP są szczególne. Podczas dwóch ostatnich testów mieliśmy kilka dobrych i trudnych momentów, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni i podążamy w tym samym kierunku, co podczas testów na Sepang. Motocykl ma duży potencjał i musimy skoncentrować się na znalezieniu odpowiednich ustawień, które będą pasowały do mojego stylu jazdy, abyśmy byli konkurencyjni już od pierwszych treningów.

VALENTINO ROSSI: - Po długiej zimie w końcu dotarliśmy do pierwszego wyścigu nowego sezonu. Testy przedsezonowe były ważne, zrozumieliśmy nasze słabe i mocne punkty. Musimy dalej pracować, ale wszyscy w Yamasze chcą się poprawić i wygrywać. Podczas ostatnich testów przygotowaliśmy się do pierwszego wyścigu, ale nadal mamy jeszcze  treningi w celu poprawy i postawienia kolejnego kroku. Czuję się dobrze, trenowałem przez zimę i jestem gotowy do rozpoczęcia sezonu, wraz z moją M1, zespołem i personelem Yamahy. To będzie interesujący sezon, wydaje mi się, że jest wielu szybkich zawodników, ale damy z siebie wszystko.

MAVERICK VINALES: - Jestem bardzo podekscytowany przyjazdem do Kataru i rozpoczęciem nowego sezonu. Nie mogę się tego doczekać. Ostatni rok był dla mnie trudny z wieloma wzlotami i upadkami, ale przede wszystkim w trakcie mistrzostw wiele nauczyłem się o mojej M1 i czuję, że teraz stać nas na wspaniałe rzeczy i walkę o tytuł. Jestem pewien, że zawsze będziemy rywalizowali w czołówce. Testy przed sezonem pomogły nam w sprawdzeniu wielu rzeczy i wreszcie znaleźliśmy dobre ustawienia. Nadal mamy małe problemy z elektroniką, ale będziemy w stu procentach gotowi na Grand Prix Kataru. Tor mi się bardzo podoba, wygrałem tam swoje pierwsze grand prix z Yamahą, więc mam wyjątkowe wspomnienia i zrobię co w mojej mocy, aby ponownie stanąć na podium w tym tygodniu.