Grand Prix Walencji 2017 - Mówią przed GP Walencji

czw, 9 listopada 2017 godz. 09:36:53 skomentuj motocykle

Marc Marquez | fot. Repsol Media

MARC MARQUEZ: - Oczywiście naturalną rzeczą będzie odczuwanie presji w Walencji przy grze o tak dużą stawkę, ale szczerze powiedziawszy ciśnienie było przez całą drugą część sezonu. Fakt, że poradziliśmy sobie z niektórymi trudnymi sytuacjami, jak to miało miejsce podczas ostatniego wyścigu w Malezji, daje pozytywne odczucia. Jeśli chodzi o tor, czuję się dobrze, poniewaz lubię Walencję. Jedziemy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, co zwykle mi odpowiada. Oczywiście dobrze, że mamy przewagę w punktacji. Mówiąc to, nie będziemy o tym zbytnio myśleli. Nie uważam tego za łatwe zadanie. Podchodzimy do tego z tą samą mentalnością i metodyką pracy, która doprowadziła nas do obecnego miejsca.

DANI PEDROSA: - Udajemy się do Walencji w pozytywnym nastroju, starając się zakończyć sezon pozytywnym wynikiem. Zawsze czuję tam dobrą atmosferę i mam dużo energii od kibiców. Zrobiliśmy krok naprzód z ustawieniami motocykli w Malezji, dzięki czemu czujemy się pewnie przed weekendem. Lubię tor w Walencji. Byłem tam mocny w przeszłości i notowałem dobre wyniki, więc liczę, że motocykl będzie działał i zaliczymy dobry wyścig.

ANDREA DOVIZIOSO: - Przyjeżdżamy do Walencji z dużą stratą do Marqueza i na torze, gdzie idzie mu bardzo dobrze, nam będzie ciężko. Jedyną strategią dla mnie, przy tej stracie, jest walka o zwycięstwo, a potem zobaczymy, które miejsce zajmie mój rywal. W tym okresie jesteśmy mocni prawie na każdym torze, więc z optymizmem podchodzimy do tego weekendu.
 
JORGE LORENZO: - Dotarliśmy do ostatniego wyścigu sezonu, jak zawsze w Walencji, skąd mam wspaniałe wspomnienia i osiągałem dobre wyniki w przeszłości. To również obiekt, który nie zawsze był korzystny dla naszego motocykla. Jest mały, z bardzo ciasnymi zakrętami, ale dla Andrei kwestia mistrzostwa jest cały czas otwarta i wszystko jest możliwe. To będzie wspaniały finał sezonu i dam z siebie wszystko w celu zakończenia mojego pierwszego roku w Ducati z jak najlepszym wynikiem.  
 
MAVERICK VINALES:
- Przyjeżdżam do Walencji z pozytywnym nastawieniem. Po ostatnich wyścigach w Azji i Oceanii spędziłem trochę czasu w domu, trenując i się relaksując. Lubię Ricardo Tormo, ma dobry układ i odpowiada mojemu stylowi jazdy. Spodziewam się dobrej pogody, więc dam z siebie wszystko, w celu zakończenia sezonu z fajnym podium w ostatniej rundzie. Skupiamy się na kolejnym sezonie i będziemy również ciężko pracowali podczas testów w przyszłym tygodniu.
 
VALENTINO ROSSI: - Nadszedł ostatni wyścig sezonu. To nie była dla nas ekscytująca końcówka mistrzostw, ale podczas trzech wyjazdowych wyścigów zebraliśmy trochę danych o naszym motocyklu. Mamy nadzieję, że w Walencji będzie dobra pogoda, abyśmy pracowali możliwie w najlepszy sposób. W ten weekend nie walczymy o mistrzostwo, ale przyłożymy się do dobrego wyścigu. Postaramy się również o wykorzystanie dwudniowych testów w przyszłym tygodniu w celu rozpoczęcia pracy przed sezonem 2018.