Grand Prix Japonii 2017 - Mówią przed GP Japonii

śro, 11 października 2017 godz. 21:19:39 skomentuj motocykle
Tagi: motogp

Maverick Vinales

MAVERICK VINALES: - Następne grand prix, które odbywa się w Japonii, jest dla mnie wyjątkowe, ponieważ jest jednym z moich ulubionych w sezonie i to również domowy wyścig Yamahy. Mam nadzieję, że wykonam dobrą pracę i zdobędę więcej punktów w mistrzostwach, co jest kluczowe dla walki o tytuł. W kolejnych wyścigach musimy pracować jeszcze lepiej niż zwykle. Jestem przekonany, że ze wsparciem niesamowitych kibiców na Motegi, damy z siebie sto procent.

VALENTINO ROSSI: - Po moim powrocie do MotoGP w Aragonii, kontynuowałem rehabilitację. Dobrze było mieć na to  dwa tygodnie po ostatnim wyścigu. Teraz mamy trzy rundy z rzędu i to ważne, aby być w dobrej formie fizycznej. Zrobiłem wszystko, aby być w miarę gotowym na Motegi, ponieważ to jest zawsze ważne grand prix dla Yamahy. Bardzo lubię ten tor i cieszę się, że tu będę. Damy z siebie wszystko, aby postarać się o jak najlepszy wynik.

ANDREA DOVIZIOSO: - Motegi to szczególny tor, jeden z moich ulubionych, ponieważ trzeba mocno hamować i jestem pewien, że znów znajdziemy się w czołówce. Zawsze notowałem tutaj dobre wyniki w MotoGP. Dwa razy zdobywając pole position, a w zeszłym roku zająłem drugie miejsce. Kolejne cztery wyścigi będą ważne w walce o tytuł i jesteśmy gotowi na rywalizację do samego końca.

JORGE LORENZO: - Podium w Aragonii było ważne dla zespołu i potwierdziło, że idziemy we właściwym kierunku. Teraz ostatnia część sezonu, z trzema wyścigami z rzędu, a mój cel jest taki sam, jak zawsze, walka o podium i pierwsze zwycięstwo dla Ducati. Motegi jest jednym z moich ulubionych torów i w przeszłości wygrywałem tutaj wiele razy. Uważam, że nasz motocykl pasuje na ten obiekt i będziemy mieli realną szansę na dobry wynik.

MARC MARQUEZ: - Do końca sezonu zostały cztery wyścigi i musimy dać z siebie sto procent w każdym, począwszy od trzech rund wyjazdowych. Te wyścigi są zawsze wymagające, ze względu na różne strefy czasowe i warunki, a do tego mistrzostwa są bardzo zacięte. Co będzie jeszcze większym wyzwaniem. Dla nas najważniejsze jest, że od Montmelo jesteśmy na podium w każdym wyścigu, z wyjątkiem Silverstone. Wykonaliśmy dobrą pracę w różnych warunkach, na różnych obiektach, dzięki czemu czujemy się pewnie i co pokazuje, że jesteśmy na dobrym poziomie wszędzie. Mamy dobre wspomnienia z Japonii, ponieważ wygraliśmy tam w zeszłym roku i dwukrotnie zdobywaliśmy tytuł. Jednak każdy sezon to nowa historia i musimy pozostać skupieni i gotowi na poradzenie sobie z każdą sytuacją. Warunki na Motegi mogą się drastycznie zmieniać i musimy ciężko pracować nad ustawieniami, aby znaleźć dobry kompromis na mocne przyspieszenia i hamowania.

DANI PEDROSA: - Cieszę się z wyścigu dla Hondy na domowym torze w Japonii. Nie tylko kibice są wyjątkowi – są niesamowitymi pasjonatami, kochają Hondę i sport, dzięki czemu jesteśmy dobrze przyjmowani – ale również tor jest wspaniały. Mam dobre wyczucie toru od chwili, kiedy pierwszy raz tam jeździłem, kiedy miałem piętnaście lat. Pasuje do mojego stylu jazdy i bardzo lubię ten tor. W zeszłym roku niestety miałem mocny wypadek i odniosłem poważne obrażenia, ale w tym sezonie możemy utrzymać dobre tempo i mieć mocny wyścig. Damy z siebie sto procent, aby tak się stało.