TT Assen 2018 - Mówią przed Assen

czw, 28 czerwca 2018 godz. 09:31:26 skomentuj motocykle
Tagi: motogp

Jorge Lorenzo

JORGE LORENZO: - Dwie wygrane z rzędu na Mugello i Montmelo były wspaniałe i ważne, ale mistrzostwa się nie zatrzymują i musimy pokazać, że możemy być szybcy na wszystkich torach, wliczając w to Assen. Może to nie jest najlepszy obiekt dla nas, ale jestem pewien, że możemy być konkurencyjni. Podchodzimy do tematu z wyścigu na wyścig, ze świadomością, że każde grand prix jest ważne. W tym momencie nie wchodzi w grę zastanawianie się nad  tytułem. Ważne jest, abyśmy dalej pracowali tak jak do tej pory. Assen to jest historyczny obiekt i ściganie się w tym miejscu jest wyjątkowe. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, ponieważ odgrywają ważną rolę, jak prawie co roku.

ANDREA DOVIZIOSO: - Z reguły potrzebuję kilku dni na przetrawienie nieukończonego wyścigu, jak ten w Barcelonie i tak też było w tym przypadku. Teraz, gdy mieliśmy okazję na dokładne przeanalizowanie tego co się stało, skupiam się na kolejnym grand prix. Zawsze są pozytywne aspekty każdej sytuacji, a przy współzawodnictwie z takim partnerem jak Jorge, jeszcze ważniejsza jest dobra praca i pojawienie się na kolejnym wyścigu z jasnymi pomysłami. Ostatnio zawsze byliśmy konkurencyjni, więc na Assen zachowamy spokój i postaramy się być jeszcze silniejszymi.

VALENTINO ROSSI: - Wybieramy się na Assen, gdzie wygrałem w zeszłym roku. Mam mieszane odczucia. Z jednej strony minęło sporo czasu, kiedy ja i Yamaha wygraliśmy wyścig, więc musimy ciężko pracować, z drugiej strony cieszę się, ponieważ Assen to fantastyczny tor. Z reguły byliśmy tu konkurencyjni, ale sprawdzimy, jak będą wyglądały warunki i sytuacja, ponieważ tam nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć.

MAVERICK VINALES: - Cieszę się, ponieważ następny wyścig odbywa się na niesamowitym torze Assen. Jesteśmy prawie w połowie sezonu i jedziemy do Holandii mając dobra pozycję w klasyfikacji mistrzostw. Ciągle musimy się poprawiać i koncentrować, aby zdobyć maksymalną ilość punktów. Jestem zadowolony po testach w Montmelo, były dla nas bardzo pozytywne i mieliśmy dobre wyczucie motocykla. Myślę, że będziemy szybcy w wyścigu. Jestem zmotywowany i skoncentrowany.

MARC MARQUEZ: - Mieliśmy dobre testy w Katalonii, ale Assen to zupełnie inny tor w porównaniu do Montmelo, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak sobie tam poradzimy. Do tej pory byliśmy na dobrym poziomie. Mniej więcej na wszystkich torach uzyskiwaliśmy dobre wyniki, więc czujemy się pewnie również przed Assen. Przyjeżdżamy z drobną przewagą w mistrzostwach, ale to wczesny etap sezonu. Jest kilku zawodników nadal z szansami na tytuł, więc będziemy dalej pracowali chcąc uzyskać jak najlepszy wynik.

DANI PEDROSA: - W przeszłości Assen było dla mnie trudne, chociaż odnosiłem tam również dobre wyniki. Dobrze pracowaliśmy podczas ostatnich testów w Katalonii i znaleźliśmy kilka drobnych modyfikacji mających na celu znalezienie lepszej przyczepności. Teraz zobaczymy jak pójdzie w Assen.