Mocna obsada GP Polski

wto, 5 grudnia 2017 godz. 10:26:48 skomentuj motocykle

GP Polski 2016 | Fot. superenduro.com.pl

Powrót Tadeusza Błażusiaka stanowi największe wydarzenie Grand Prix Polski w krakowskiej Tauron Arenie, pierwszej rundy mistrzostw świata SuperEnduro (9 grudnia). Wraca również Cody Webb, który pauzował w poprzednim sezonie. Trzecim zawodnikiem fabrycznego zespołu KTM będzie Jonny Walker.

Wsparcie dla Coltona Haakera w zespole Rockstar Energy Husqvarna stanowią aktualny wicemistrz świata Alfredo Gómez i nowy w SuperEnduro, 20-latek Billy Bolt. Team Beta wystawia Alexa Salviniego. Mistrz świata E2 z 2013 roku, motocyklista z Bolonii wraca do SuperEnduro po czwartym miejscu w 2012.

Reprezentujący markę TM, Lowo TM Racing Germany zgłosił 23-letniego Chilijczyka Benjamina Herrerę. Jego brat Diego powalczy w klasie Junior. Reprezentant Gas Gasa, Danny McCanney, mistrz świata juniorów z 2013 roku, wraca do SuperEnduro po dwóch sezonach przerwy. Yamaha liczy na aktualnego mistrza klasy Junior, Blake'a Gutzeita z Durbanu i Cristobala Guerrero z Rondy w Andaluzji. Prywatnie startujący Wesley Pittens przygotowuje się do Dakaru 2019.

Drugim Polakiem w Prestige będzie Aleksander Gotkowski z PKS Korony Elbląg, aktualny wicemistrz Polski. W mistrzostwach świata juniorów mamy trójkę Oskar Kramarczyk, Grzegorz Kargul, Emil Juszczak. W Pucharze Europy zgłosili się Szymon Pohrebny, Krzysztof Nędzka, Mariusz Stefaniak, Adam Zych, Tomasz Zych, Damian Musiał, Kacper Baklarz, Grzegorz Antoniak i Filip Więckowski.

Wyścigi klasy Prestige zaplanowano w sobotę o godz. 18.30, 19.45 i 20.40.

LISTA ZGŁOSZEŃ - PRESTIGE
2 Cody Webb (USA) KTM
8 Benjamin Herrera (RCH) TM
9 Alex Salvini (I) Beta
10 Colton Haaker (USA) Husqvarna
17 Aurelien Addesso (F) KTM
21 Diogo Vieira (P) Beta
22 Jonny Walker (GB) KTM
33 Blake Gutzeit (ZA) Yamaha
34 Wesley Pittens (NL) Yamaha
43 Daniel McCanney (GB) Gas Gas
56 Dawid Leonow (RUS) Husqvarna
57 Billy Bolt (GB) Husqvarna
69 Ib Andersen (N) Gas Gas
80 Joan Segura (E) KTM
83 Aleksander Gotkowski (PL) Yamaha
89 Alfredo Gómez (E) Husqvarna
91 Eloi Salsench (E) Beta
96 Cristobal Guerrero (E) Yamaha
111 Tadeusz Błażusiak (PL) KTM
304 Manuel Lettenbichler (D) KTM

Fot. superenduro.com.pl