Grand Prix Ameryk 2018 - Marquez wygrywa w Austin

nie, 22 kwietnia 2018 godz. 21:58:23 skomentuj motocykle

Marc Marquez

Marc Marquez zdominował Grand Prix Ameryk rozgrywane na Circuit of the Americas.

Hiszpan, zdobywca pole position, startował jednak z czwartego pola, po karze za blokowanie Mavericka Vinalesa w kwalifikacjach. Jednak już w pierwszym zakręcie po starcie był drugi, za Andreą Iannone.

Reprezentant Suzuki krótko cieszył się z prowadzenia, ponieważ musiał uznać wyższość Marqueza już w trakcie pierwszego okrążenia w dwunastym zakręcie. Iannone spróbował zaatakować zawodnika Hondy na trzecim okrążeniu, ale manewr okazał się nieudany. Od tego czasu Marquez kontrolował dzisiejszy wyścig.

Po przegranej walce z Marquezem, Iannone szybko znalazł się pod presją ze strony Mavericka Vinalesa, który udanie zaatakował go na siódmym okrążeniu.

Iannone zdołał utrzymać się na trzeciej pozycji zdobywając swoje pierwsze podium w barwach Suzuki. Wyprzedził Valentino Rossiego.

Cal Crutchlow walcząc o piąte miejsce, rozbił się w połowie dystansu. Piąty ostatecznie był Andrea Dovizioso przed Johannem Zarco. Dovizioso powrócił na prowadzenie w mistrzostwach. Ma punkt przewagi nad Marquezem i pięć nad Vinalesem.

Dani Pedrosa zmagający się z bólem niedawno operowanego nadgarstka, był siódmy. Dziesiątkę skompletowali Tito Rabat, Jack Miller oraz Aleix Espargaro.