Marquez nie potrzebuje zmiany zespołu

czw, 14 grudnia 2017 godz. 13:51:51 skomentuj motocykle
Tagi: marquez, motogp, honda

Marc Marquez | fot. twitter.com/marcmarquez93

Marc Marquez przyznał, że nie musi zmieniać zespołu, by zachować wysoką motywację do walki o jak najlepsze wyniki w MotoGP. Hiszpan związany jest z Hondą od 2013 roku, z którą wywalczył cztery tytuły mistrza świata, a sezon 2015 zakończył na trzeciej lokacie.

- Jestem zmotywowany jak zawsze. Poprawiam się i uczę na błędach z przeszłości. Gdy wygrywam, moja motywacja pozostaje na tym samym poziomie. Moim marzeniem jest jazda dla najlepszego producenta i żyję w tym marzeniu. Nie szukam dodatkowej motywacji. Nie brakuje mi chęci do pracy. Gdy zmieniasz producenta, robisz to, ponieważ potrzebujesz tego. W każdym momencie mogę zdecydować, co uważam za najlepsze dla mnie - mówił Marquez.

Hiszpan wraz z Dani Pedrosą opuścili prywatne testy na Jerez, ale brali udział w oficjalnych jazdach w Walencji. Marquez ostrzegł jednak, że należy poczekać z oceną ich formy do styczniowych testów na Sepang, ponieważ iberyjski obiekt odpowiada Hondzie.

- Nie rozpoczęliśmy okresu przedsezonowego. Będziemy pracować w najbliższych miesiącach i wszystko może się zmienić. Zimą rozmawiamy z inżynierami. Byłem w Japonii, by ocenić sytuację. Pewne części wymagają poprawy, ale zawsze tak jest. Pierwsze wrażenie z Walencji było dobre, ale musimy poczekać na tory, na których rywalizujemy, by sprawdzić, czy możemy przyspieszyć - dodał.

fot. twitter.com/marcmarquez93