Marquez: Lorenzo będzie miał łatwiej

śro, 13 czerwca 2018 godz. 20:33:41 skomentuj motocykle

Marc Marquez | fot. Repsol Media

Marc Marquez spodziewa się, że jego nowy kolega zespołowy od sezonu 2019 - Jorge Lorenzo, będzie miał łatwiej z dostosowaniem się do motocykla Hondy po przesiadce z Ducati, niż jak to było w chwili jego przejścia z Yamahy do włoskiej ekipy.

Lorenzo od czasu przejścia do Ducati miał problemy z zaadoptowaniem swojego stylu jazdy do charakterystyki motocykla. Zdołał jednak zdominować niedawne Grand Prix Włoch.

Honda również uważana jest za trudny motocykl do jazdy, ale Marquez radzi sobie z nim ze swoim agresywnym podejściem. Hiszpan zapytany, jak Lorenzo zaadoptuje się do Hondy, odparł: - Nigdy nie wiadomo: Honda to zupełnie inny motocykl niż Yamaha, ale jest bliższy Ducati.

- To mu pomoże, przechodzi z Ducati - kontynuował. - W końcu jest dobrym zawodnikiem. Może potrzebować do tego jednego wyścigu, jednego dnia, roku, nigdy nie wiadomo.

Zdradził, że Honda poinformowała go o swoich rozmowach z Lorenzo.

- Honda wykonała naprawdę dobrą robotę. Rozmawiali z nim, ale to odbyło się po cichu. Wszystko szło dobrze, byłem przy tym i powiedziałem zespołowi, przed oświadczeniem, że najważniejsze jest posiadanie mocnego kolegi z zespołu, ponieważ to będzie dobre dla poziomu ekipy. Ważne, aby to był zawodnik z dużym doświadczeniem, który przekaże zespołowi wiele informacji – stwierdził .