Lorenzo uciszył krytyków

pon, 8 maja 2017 godz. 12:25:15 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Jorge Lorenzo uważa, że jego pierwsze podium w MotoGP z ekipą Ducati powinno uciszyć wszystkich krytyków, którzy wątpili czy Hiszpan przystosuje się do motocykla włoskiego producenta.

Lorenzo w tym roku dołączył do Ducati. W trzech pierwszych wyścigach sezonu, dziewiąte miejsce było najwyższą pozycją jaką zdobył na Desmosedici. Jednak już w miniony weekend w Grand Prix Hiszpanii stanął na trzecim stopniu podium.

Po wyścigu komentował, że ludzie pochopnie oceniali jego szanse na dobre wyniki z Ducati.

Zapytany o ten postęp, odparł: - To połączenie wielu rzeczy, głównie kilometrów, których potrzebowałem na tym motocyklu, ponieważ ten sprzęt jest wyjątkowy.

- Kiedy dołączyłem do MotoGP w 2008 roku, nagle byłem szybki, ponieważ motocykl pasował do mojego stylu jazdy. Jednak w innych kategoriach potrzebowałem dużo czasu na zrozumienie pewnych rzeczy. Z tym motocyklem dzieje się to samo - kontynuował.

- Nie trzeba się martwić o moją jazdę i mentalność, tak jak zrobili to niektórzy ludzie. To zbyt wcześnie i wreszcie muszą wziąć te słowa w swoje usta, ponieważ nie można wątpić w żadnego zawodnika w mistrzostwach - dodał. - Wszyscy zawodnicy, którzy biorą udział w mistrzostwach świata są bardzo dobrzy i mogą być na czele, szczególnie taki, który wygrał wiele wyścigów i tytułów.