Lorenzo nie zgadza się z opinią Crutchlowa

nie, 3 lutego 2019 godz. 09:24:52 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo

Debiutujący na Hondzie Jorge Lorenzo nie zgadza się z twierdzeniem Cala Crutchlowa, że motocykl japońskiego producenta jest najbardziej wymagającą pod względem fizycznym maszyną w MotoGP.

Honda RC213V została mocno rozwinięta w sezonie 2018, co przełożyło się na tytuły we wszystkich klasyfikacjach. Jednak Crutchlow, który zasiada na tym motocyklu, mając nam koncie również jazdę na Ducati i Yamasze twierdził, że Honda jest najbardziej wymagająca.

Natomiast Lorenzo, który miał sporo problemów w ostatnim okresie na Ducati, aż do czasu zmiany baku, nie zgadza się z opinią Crutchlowa.

- Nie zgadzam się, z jego komentarzem. Nie wiem, jest w Hondzie od kilku lat, może motocykl się zmienił, albo nie pamięta poprzedniego - stwierdził Lorenzo. - Moje wrażenie jest takie, że nie jest wymagający pod względem fizycznym jak Ducati i spodziewam się, że w tym obszarze nie będę miał problemów w przyszłości.

- Na Jerez nie byłem jeszcze w pełni sprawny, a już jeździło mi się całkiem dobrze. Szczerze, nie martwię się o ten obszar
- kontynuował.

- Bardzo ciężko przystosować się do motocykla MotoGP, jest skomplikowany. Doświadczyłem tego w Ducati. Nie jest łatwo, ale adaptacja do Hondy, nawet jeśli nie byłem w pełni sprawny, poszła całkiem dobrze w Walencji i Jerez.

Szóstego lutego w Malezji ruszają testy przedsezonowe. Lorenzo nie weźmie w nich udziału ze względu na rehabilitację po operacji złamanego nadgarstka. Do akcji wróci dopiero podczas kolejnej sesji, w Katarze.