Lorenzo nie traci czasu

czw, 29 marca 2018 godz. 21:02:20 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | Ducati

Jorge Lorenzo nie traci czasu na rozmyślania o swojej przyszłości w MotoGP z Ducati, pomimo trudnego rozpoczęcia sezonu 2018.

Hiszpan nie dotarł do mety pierwszej rundy mistrzostw. Miał awarię hamulca i rywalizację zakończył wywrotką. W chwili wypadku był na dziesiątym miejscu.

Za sobą ma dość nierówne testy zimowe. Na Sepang był najszybszy, ale nie powtórzył już tego w Tajlandii i Katarze, nie czując się w pełni komfortowo na GP18.

Jego umowa z Ducati wygasa po obecnym sezonie. Zespół chce przedłużyć z nim kontrakt, ale za niższą stawkę. Hiszpan teraz całą uwagę skupia na poprawieniu rezultatów.

- Jeśli będą wyniki, moja wartość będzie wyższa, a jeśli nie, to będzie mnie to trochę kosztowało - przyznał. - Na szczęście mam bardzo dobre osiągnięcia, co zawsze pomaga.

- Jedyne co mnie martwi, to szybka jazda na tym motocyklu i jak najszybsze odniesienie zwycięstwa. Resztę pracy zostawiam mojemu menadżerowi. Nie tracę ani minuty na zastanawianie się nad tym.

- Moim priorytetem jest zakończenie tego, co zacząłem i chcę spróbować zostać drugim zawodnikiem, który zdobył mistrzostwo świata dla Ducati. Aby tak się stało, musimy wygrać wyścig, potem drugi, trzeci i czwarty  - dodał.