Lorenzo: Dovizioso będzie ode mnie szybszy

pon, 20 marca 2017 godz. 13:37:13 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo przyznaje, że jego kolega z Ducati – Andrea Dovizioso, będzie prawdopodobnie szybszy od niego na początku sezonu MotoGP.

Trzykrotny mistrz świata w królewskiej klasie – Lorenzo, był wolniejszy od Dovizioso podczas testów przedsezonowych. Po dziewięciu latach spędzonych z Yamahą, przejście do włoskiej ekipy nie okazało się takie łatwe.

- Dovi prawdopodobnie będzie ode mnie szybszy, tak jak podczas testów przedsezonowych - powiedział Lorenzo. - To nie byłoby nieprawdopodobne, pomimo tego, że jestem pięciokrotnym mistrzem świata (MotoGP, 250 cm3), a Ducati mocno starało się, aby mnie zatrudnić.

- Liczy się doświadczenie Doviego na tym motocyklu. Oprócz Stonera, każdy zawodnik Ducati miał problemy - dodał.

Motocykl Ducati MotoGP ma opinię trudnego do jazdy. Dopiero w zeszłym sezonie, od 2010 roku, włoska marka zaczęła notować pierwsze zwycięstwa, po jednym z Dovizioso i Iannone.

W tym sezonie mija dekada, odkąd Casey Stoner zapewnił Ducati ich jedyny tytuł.

- Ten motocykl wydaje się bardziej skomplikowany do zrozumienia - uznał Lorenzo. - Prócz Stonera, każdy zawodnik Ducati miał problemy. Niektórzy z ich, jak Hayden, przezwyciężyli tę sytuację, ale innym, jak Melandriemu czy Rossiemu, to się nie udało.

- To przeciwieństwo Yamahy, który jest łatwiejszym motocyklem niż Moto2 lub maszyny 250cm3.

- Chcemy być tak szybcy na Ducati, jak kiedyś na Yamasze - podsumował.