Lepsze tempo Lorenzo

śro, 26 kwietnia 2017 godz. 10:55:43 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Jorge Lorenzo (Ducati) zakończył tegoroczne Grand Prix Ameryk na dziewiątym miejscu.

Pięciokrotny mistrz świata przez większość wyścigu utrzymywał się na siódmej pozycji. W końcówce problemy z oponą sprawiły, że stracił dwa miejsca.

Chociaż Ducati nadal odstaje od czołowych ekip, Lorenzo jest dość zadowolony ze startu w trzeciej rundzie MotoGP, ponieważ w wyścigu udało mu się pojechać lepszym tempem niż w treningach i kwalifikacjach.

- Generalnie wyścig poszedł lepiej, niż się spodziewałem, przynajmniej jeśli chodzi o moje tempo po treningach i kwalifikacjach - powiedział Lorenzo. - Byłem szybszy niż wcześniej w zakresie tempa wyścigowego. W połowie wyścigu zacząłem doganiać Andreę. Oczywiście nie możemy być zadowoleni z finalnej pozycji, ponieważ nasze cele są wyższe, ale jeśli chodzi o odczucia i prędkość, zrobiliśmy mały krok naprzód w tym wyścigu.

- Wszystko szło mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami do czasu, kiedy pojawił się graining przedniej opony i straciłem kontakt z Dovizioso - dodał. - Gdyby nie to, ukończyłbym wyścig tuż za nim, ale sytuacja pogorszyła się na ostatnich okrążeniach. Kiedy Iannone dogonił mnie, wyprzedził mnie w agresywny sposób i straciłem kilka sekund. Wtedy dogonił mnie również Petrucci.

- Dziewiąte miejsce nie jest tym, po co przyjechaliśmy, ponieważ jesteśmy tu po to, aby walczyć z Hondą i Yamahą, ale aktualnie to nie jest możliwe. Pozytywne jest to, że byliśmy bliżej niż wcześniej - podsumował.