Le Mans pokaże formę Yamahy

czw, 17 maja 2018 godz. 21:28:37 skomentuj motocykle

Valentino Rossi | fot. Yamaha

Marc Marquez z Hondy twierdzi, że Grand Prix Francji, które odbędzie się w ten weekend, będzie kluczowym momentem dla Yamahy, który pozwoli określić ich formę.

Zespół fabryczny Yamahy ma za sobą mieszany początek sezonu MotoGP. Podczas poprzedniego wyścigu na Jerez mieli sporo problemów. Valentino Rossi i Maverick Vinales zajęli kolejno piąte i siódme miejsce.

Na Le Mans jednak Yamaha często notowała dobre wyniki, wygrywając w 2015 i 2016 roku. W sezonie 2017 wraz z Johannem Zarco z Tech 3 zajęli pierwszy rząd w czasówce i byli bliscy obsadzenia całego podium, gdyby nie kraksa Rossiego na ostatnim kółku.

- Pod względem wyników, to nie był zbyt dobry tor dla Hondy, ale uważam, że to jest większy test dla Yamahy. Jeśli tu sobie nie poradzą dobrze, to oznacza, że są w złej formie - powiedział Marquez. - Sytuacja zmienia się sporo z toru na tor. Yamaha mogła mieć kłopoty na Jerez, ale w teorii teraz jest tor Yamahy.

- Zawsze byli tutaj szybcy i nie sądzę, aby w tym roku było inaczej - dodał.

Vinales, który wygrał GP Francji w zeszłym roku uważa, że Yamahę czeka cięższy weekend w obecnym sezonie.

- Myślę, że będzie ciężko, ponieważ rywale zrobili świetny postęp, szczególnie Honda - powiedział Vinales. - Nie wiem, czy będziemy tak dobrzy, jak w zeszłym roku, ponieważ motocykl był zupełnie inny.