KTM potrzebuje pół sekundy

wto, 14 marca 2017 godz. 17:09:45 skomentuj motocykle

Bradley Smith

Bradley Smith przyznaje, że KTM musi znaleźć jeszcze pół sekundy podczas weekendu wyścigowego w Katarze, jeśli chcą powalczyć o punkty w pierwszej rundzie sezonu MotoGP.

Ostatnie testy na Losail nie były łatwe dla Red Bull KTM. Nowej ekipie nadal zdecydowanie brakuje tempa. Brytyjczyk przyznaje jednak, że było też wiele pozytywnych odczuć podczas ostatniej tury przedsezonowych jazd i wprowadzono sporo usprawnień w ustawieniach RS-GP.

- Wyjaśnialiśmy kwestie części i podwozia, z którymi zamierzamy się ścigać i jestem zadowolony z ulepszeń - powiedział Smith. - Myślę, że udało nam się poprawić o kolejne 2,5 s w ciągu tych trzech dni. Moje osiągi na średniej mieszance były lepsze i myślę, że to może być dla nas opcja na wyścig.

- Generalnie zajmowaliśmy się mapowaniem i elektroniką. Zrobiliśmy duży postęp. Mamy teraz coś, co jest bardziej spójne i dobre na dystans wyścigu przy wszystkich oponach. Wszyscy wykonali dobrą pracę.  Patrząc na czasy okrążeń, musimy znaleźć kolejne pół sekundy. Jesteśmy blisko dwóch gości, którzy są przed nami, ale potem jest strata do kolejnej grupy, a to w niej chcemy być, aby powalczyć o punkty - dodał.