KTM liczy na regularne Q2

śro, 9 sierpnia 2017 godz. 11:38:05 skomentuj motocykle

Pol Espargaro

Po Espargaro twierdzi, że wraz z zespołem KTM pokazali w Brnie, że mogą walczyć o miejsce w Q2, w suchych warunkach.

Espargaro był przekonany, że dostanie się do Q2 podczas ostatniej rundy MotoGP – Grand Prix Czech. Opierał się na dobrym wyniku z czwartego treningu, w którym był dziewiąty.

Niestety Hiszpan rozbił się i startował z osiemnastego pola, o jedno miejsce wyżej od kolegi zespołowego Bradley'a Smitha.

- Było naprawdę blisko - powiedział Espargaro. - Po tym co zrobiliśmy w czwartym treningu, kiedy z przodu miałem Zarco, doganiając go, byłem zaskoczony osiągami motocykla.

- W Q1 robiłem co mogłem, ale zrobiło się zbyt gorąco. Szkoda, ponieważ myślę, że pierwszy raz walczyliśmy o Q2 w normalnych warunkach.

- Pierwszy raz odkryliśmy, że możemy dostać się bezpośrednio do Q2 mocno naciskając w suchych, normalnych warunkach i może dlatego trochę się denerwowałem - dodał. - Za bardzo przekroczyłem limit i rozbiłem się. Nawet pomimo to jestem naprawdę zadowolony, ponieważ pokazałem zespołowi co możemy osiągnąć, a motocykl jest na odpowiednim poziomie.

- Musimy przyzwyczaić się do tych warunków i faktu, że możemy walczyć o czołową dziesiątkę. Będziemy ciężko pracowali, abyśmy częściej byli w takiej sytuacji i nie popełniali błędów.