KTM gotowy do sezonu

pon, 12 marca 2018 godz. 15:40:36 skomentuj motocykle
Tagi: motogp, ktm

KTM

KTM zaprezentował barwy RC16 na nadchodzący sezon MotoGP, drugi dla austriackiego producenta w królewskiej klasie. Dzisiejsza impreza odbyła się w Salzburgu.

KTM zadebiutował w MotoGP w zeszłym roku, od razu pokonując Aprilię w klasyfikacji producentów - zajęli piąte miejsce. Na tegorocznr mistrzostwa nie zmienili składu - zostają z Polem Espargaro i Bradley'em Smithem.

Zawodnik testowy – Mika Kallio zasiądzie na trzecim RC16 podczas pięciu wyścigów, startując z dziką kartą na Jerez, Barcelonie, Sachsenring, Red Bull Ring i w Aragonii.

- Chcemy zacząć od miejsca, w którym zakończyliśmy w zeszłym roku, walcząc o pierwszą dziesiątkę - powiedział Espargaro. - Jednak gdzie się znajdziemy, nie wiadomo. Chcemy zacząć dojeżdżać w pierwszej szóstce i uzyskiwać dobre wyniki.

- Czternaście dni testów (zimowych) to dużo okrążeń, wiele poprawek, sporo do zrozumienia i mnóstwo danych, a wszystko przełożyło się w to, co mamy teraz – powiedział Bradley Smith. - To ekscytujące, że zaczynamy sezon w takiej formie, wiedząc, że jeśli wszystko poskładamy, możemy wrócić na tym samym poziomie co w zeszłym roku.