KTM celuje w pierwszą piątkę

śro, 8 listopada 2017 godz. 11:02:40 skomentuj motocykle
Tagi: motogp, ktm

Pol Espargaro | fot. KTM

Pol Espargaro wierzy, że KTM może walczyć o czołową piątkę w wyścigach MotoGP w przyszłym roku, w swoim drugim sezonie w królewskiej klasie.
 
KTM miał przynajmniej jeden motocykl w pierwszej dziesiątce w sześciu z ośmiu ostatnich grand prix. Espargaro był dziewiąty na Phillip Island i dziesiąty podczas ostatniego startu w Malezji.
 
Przyznaje, że KTM osiągnął swój pierwszy cel szybciej niż się spodziewano, wbijając się do czołowej dziesiątki. Liczy, że austriacka marka ma szansę na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym sezonie.
 
- Na początku roku naszym celem było miejsce w pierwszej dziesiątce w jednym wyścigu i punktowane pozycje w niektórych rundach - powiedział Espargaro. - To się udało, a o czołową dziesiątkę walczymy we wszystkich wyścigach.
 
- To imponujące dokąd dotarliśmy. Nie oczekiwaliśmy tego na początku, ponieważ zaczęliśmy z tyłu, ale w punktach jesteśmy pomiędzy zawodnikami Suzuki i blisko Aprilii.
 
- W pierwszym roku dla takiej fabryki, jak KTM, która nigdy nie była w świecie MotoGP, to robi imponujące wrażenie - dodał. - Nie mogę doczekać się, kiedy KTM przygotuje nowe elementy na przyszły rok, ponieważ myślę, że to będzie następny duży krok naprzód. Kolejny cel to pierwsza piątka.