Krótsze wyścigi MotoGP

wto, 13 lutego 2018 godz. 14:34:47 skomentuj motocykle
Tagi: motogp

Marc Marquez

Promotor MotoGP oficjalnie potwierdził dwuletni okres przejściowy z dostosowaniem długości wyścigów do wymagań nadawców telewizyjnych.

W sezonie 2018 zostanie skróconych siedem wyścigów królewskiej klasy. Ma to na celu zapewnienie, że wszystkie wyścigi będą miały podobny czas trwania, niezależnie od miejsca na świecie, gdzie rozgrywana jest dana runda.

Ze względu na ograniczenia narzucone przez przepisy, w zakresie zużycia paliwa i silników w klasie MotoGP, nie ma możliwości wydłużenia dystansu rywalizacji.

W tym roku GP Ameryk, Francji, Katalonii, Czech i San Marino zostaną skrócone o jedno okrążenie, GP Hiszpanii o dwa, GP Walencji o trzy.

W Moto2 o jedno okrążenie zostaną skrócone rundy w Stanach Zjednoczonych, Francji, Katalonii, Niemczech, Czechach, San Marino, Japonii i Malezji i o dwa w Hiszpanii i Walencji.

W Moto3 zawodnicy o jedno okrążenie mniej będą mieli do przejechania w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Katalonii, Czechach, Aragonii, Malezji i w Walencji, a o dwa we Francji.

W 2019 roku nastąpią kojne modyfikacje w dystansie wyścigów klas Moto2 i Moto3. W MotoGP już nie będzie żadnych zmian.

Dodatkowo poinformowano, że jeśli w wyścigu MotoGP zostanie wywieszona czerwona flaga po przejechaniu przez zawodników 75 procent dystansu, aktualne rezultaty zostaną potraktowane jako wyniki końcowe. Nie zmienia to obowiązujących przepisów w Moto2 i Moto3, gdzie muszą być przejechane dwie trzecie dystansu wyścigu w celu zadeklarowania ostatecznych wyników.