Kolejny taki sezon nie do przyjęcia dla Lorenzo

wto, 5 grudnia 2017 godz. 10:25:13 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Powtórzenie w takiej formie tegorocznego sezonu MotoGP, byłoby nie do przyjęcia dla Jorge Lorenzo w przyszłym roku, zasugerował szef jego załogi w Ducati - Cristian Gabarrini.

Hiszpan ma za sobą pierwszy sezon w Ducati. To były dla niego trudne mistrzostwa, podczas których uczył się Desmosedici. Tylko trzy razy gościł na podium. Nie zdobył ani jednego zwycięstwa.

Mistrzostwa zakończył dopiero na siódmym miejscu, podczas gdy jego kolega z zespołu – Andrea Dovizioso, do ostatniego wyścigu walczył o tytuł z Marquezem.

- Ogólny bilans jest pozytywny - powiedział Gabarrini dla motorsport.com. - Cele zmieniały się w trakcie sezonu.

- Na początku roku skupiliśmy się na tym, aby Jorge poczuł się pewnie na motocyklu. Potem celem była czołowa piątka, a ostatecznie walka o wygrane, niezależnie od warunków. W ostatnich wyścigach był tam, gdzie powinien, a przy kolejnych dwóch rundach byśmy to potwierdzili.

- Jeśli w przyszłym roku napotkamy te same problemy, co w sezonie 2017, nie będzie żadnych wymówek. Kolejne takie mistrzostwa są nie do przyjęcia – dodał.

- Jorge musiał zaadoptować swój styl jazdy w celu wykorzystania mocnych stron motocykla. Ciężko nad tym pracował. To nie przyszło naturalnie. W przypadku Yamahy, znał motocykl i wiedział, jakie będą reakcje. Tego samego musiał nauczyć się z Ducati. Nie zmienił swojego stylu jazdy, a tylko go zaadoptował - podsumował.