Grand Prix Japonii 2018 - Japonia bez Lorenzo

pią, 19 października 2018 godz. 11:18:17 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo wycofał się z udziału w Grand Prix Japonii. Hiszpan podjął tę decyzję już po kilku minutach pierwszego treningu.

Obrażenia zawodnika Ducati, których doznał podczas Grand Prix Aragonii uległy znacznemu pogorszeniu, kiedy zaliczył wywrotkę podczas treningu w Tajlandii, co sprawiło, że musiał opuścić wyścig na Buriram.

Na Motegi, przed GP Japonii, przeszedł pozytywnie badania medyczne i został dopuszczony do rywalizacji. Jednak jeszcze przed weekendem Hiszpan mocno wątpił czy przystąpi do zawodów. Teraz nie jest przekonany co do startu również za tydzień, w Australii. Największe problemy sprawia złamana jedna z kości nadgarstka.

- Nie wiem jeszcze co z Phillip Island, ponieważ nigdy nie wiesz, jak będziesz się czuł, kiedy przyjeżdżasz na zawody w środę lub czwartek – komentował Lorenzo. - Jednak ciężko uwierzyć, jeśli kontuzja nie została wyleczona w czternaście dni, czy za kolejne sześć będzie już w porządku.

W Japonii ekipę Ducati będzie reprezentował tylko Andrea Dovizioso. Jeśli Lorenzo nie wystartuje również w Japonii, tam prawdopodobnie zastąpiłby go Michele Pirro.