Honda potrzebuje więcej czasu

czw, 26 kwietnia 2018 godz. 17:18:50 skomentuj motocykle

Dani Pedrosa | fot. Repsol Media

Szef ekipy Hondy w MotoGP - Alberto Puig przyznał, że japoński producent potrzebuje więcej czasu na rozważenie swojego składu na sezon 2019, zastanawiając się, czy zaoferują Daniemu Pedrosie przedłużenie kontraktu.

Pedrosa jeździ dla Repsol Honda od czasu debiutu w królewskiej klasie w 2006 roku. Po obecnym sezonie wygasa jego umowa.

Podczas gdy 32-latek wyraża chęć dalszej współpracy. Honda ocenia kto będzie najlepszym partnerem dla Marqueza, który już ma przedłużony kontrakt.

- Marquez przedłużył kontrakt i chcemy zobaczyć nasze opcje zależne od nadchodzących wyścigów - powiedział Puig dla motorsport.com.

- Wyjaśnię, że nie przystąpiliśmy z nim do negocjacji i ważne jest , aby przeanalizować postęp zawodników. Jesteśmy zobowiązani do zapewniania naszemu zespołowi najlepszego wyboru. Dani jest świetną opcją, dlatego jest z nami od tylu lat – dodał.

Możliwości Hondy zostały zredukowane po  decyzji Johanna Zarco o dołączeniu do KTM. Uważa się, że Andrea Dovizioso pozostanie w Ducati. Możliwą alternatywą jest mistrz Moto3 Joan Mir.