GRT Yamaha przechodzi do WSBK

pią, 9 listopada 2018 godz. 14:57:20 skomentuj motocykle

Sandro Cortese

GRT Yamaha przechodzi w sezonie 2019 z World Supersport do MOTUL FIM Superbike World Championship. Reprezentantami zespołu będą Marco Melandri i Sandro Cortese. Szefem ekipy pozostanie Filipo Conti.

Sandro Cortese w tym roku zdobył mistrzostwo WorldSSP jeżdżąc dla GRT Yahama. Dla 28-letniego Niemca to będzie debiut w WSBK.

Marco Melandri ostatni raz jeździł dla Yamahy w 2011 roku. Wygrał wtedy cztery wyścigi i piętnaście razy stał na podium. W WSBK przez ostatnie dwa sezony reprezentował Ducati. Tegoroczne mistrzostwa zakończył na piątym miejscu.

- Jestem naprawdę zachwycony, że awansujemy do WSBK wraz z Yamahą - oświadczył Conti. - Rozpoczęliśmy ten projekt w WorldSSP, a teraz przechodzimy do WorldSBK. To ważne dla zespołu, jak również dla Yamahy.

- To dla nas duży krok i wiemy, że czeka nas nauka w debiutanckim sezonie, ale nasi dwaj zawodnicy wnoszą bogate doświadczenie. Nie ma bardziej doświadczonych zawodników niż Marco, który był w czołówce WSBK odkąd dołączył do mistrzostw w 2011 roku
– dodał.