Dużo pracy przed Lorenzo

śro, 15 lutego 2017 godz. 13:53:41 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Pierwszy dzień testów MotoGP na Phillip Island nie poszedł po myśli Jorge Lorenzo. Nowy zawodnik Ducati stracił ponad sekundę do czołówki, lądując poza pierwszą dziesiątką.

Jazda na Ducati okazuje się nie taka prosta, jak spodziewał się tego jeszcze w listopadzie. Pomimo to czuje się pewnie.

- Było ciężko, ponieważ po dwóch tygodniach straciłem trochę dryg. Założyliśmy z tyłu nową oponę, ale to nie pomogło. Pod koniec zaryzykowałem wywrotkę. Zdajemy sobie sprawę, że musimy poprawić się w kilku obszarach - tłumaczył Lorenzo.

- Oczywiście nie jesteśmy na czele. Muszę lepiej zrozumieć motocykl i znaleźć jego limit - kontynuował. - Skupiam się na hamowaniu, szybkich zakrętach i przyśpieszaniu. Moc daje mi pewność na prostej. Szkoda, że wiało, bo przód był niestabilny.

- Byłoby łatwiej ze skrzydełkami, zwłaszcza podczas hamowania  - odniósł się do ograniczeń w aerodynamice. - Teraz staramy się pracować nad ustawieniami, aby zmniejszyć stratę.

- Nie mogę jeździć na Ducati naturalnie, tak jak bym tego chciał. W Malezji musiałem z tym czekać prawie dwa dni, tutaj zajmie mi to mniej czasu. Wierzę, że już zredukowałem stratę do czołówki.

- Można powiedzieć, że motocykl jest lepszy w pewien sposób - odniósł się do porównań, nad którymi dzisiaj pracował. - To jednak nie jest duży krok naprzód. Staram się zrozumieć co należy zrobić.