Dużo pracy nad Panigale V4

nie, 10 lutego 2019 godz. 09:57:12 skomentuj motocykle

Alvaro Bautista

Alvaro Bautista uważa, że nowe Ducati Panigale V4 jeszcze nie jest wystarczająco dopracowane, aby wygrywać wyścigi WSBK na początku roku.

Bautista po dziewięciu sezonach w MotoGP w tym roku będzie ścigał się w mistrzostwach świata Superbike. Sezon rusza w dniach 22-24 lutego na Phillip Island.

- Motocykl na bardzo dobry potencjał, ale na razie jest jeszcze nierozwinięty - powiedział Bautista. - Zobaczymy, jak dostosujemy go do toru Phillip Island. Nie wiem co powiedzieć odnośnie możliwości wygrania wyścigu już tam.

- Cieszę się, że mistrzostwa rozpoczynają się na Phillip Island, ponieważ lepiej zacząć na torze, który znam w porównaniu do tego, którego nigdy nie widziałem, jak np. Portimao, gdzie były ostatnie testy.


Drugi z zawodników fabrycznej ekipy Ducati - Chaz Davies zaprzeczył plotkom, że na testach ukrywali swoje osiągi.

- Pracujemy nad nowym motocyklem - mówił Davies. - Możecie mówić co chcecie, ale robimy swoje. Najważniejsze jest zrozumienie motocykla podczas zimowych testów, więc mamy już lepszy pogląd na sytuację kiedy wchodzimy w sezon z wprowadzonymi zmianami. Każdy motocykl reaguje inaczej i musimy po prostu wiedzieć jak działa. Nie chcemy jechać na Phillip Island myśląc, że czołowa piątka będzie dobrym wynikiem. Jesteśmy tu z większymi ambicjami. Nie ma na to gwarancji, ale myślę, że będziemy konkurencyjni.