Ducati zawsze wiedziało

pon, 18 czerwca 2018 godz. 09:46:17 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Menadżer zespołu  Ducati MotoGP - Davide Tardozzi zapewnia, że jego zespół zawsze wiedział, iż Jorge Lorenzo wróci do wygrywania.

Hiszpan w miniony weekend zdominował Grand Prix Katalonii. To jego druga wygrana z rzędu. Lorenzo jednak po sezonie 2018 kończy współpracę z Ducati i przejdzie do Hondy.

Tardozzi zapewnia, że Ducati zawsze wierzyło w Lorenzo, pomimo jego licznych problemów z zaadoptowaniem się do włoskiego motocykla.

- To co powiedziałem kilka razy w ciągu zeszłego roku i na początku tego, zawsze wiedzieliśmy, że to zrobi, ponieważ nigdy się nie poddaje - powiedział Tardozzi.

- Nawet po tak złych wyścigach, jak Le Mans w zeszłym roku, to po dziesięciu minutach spotykał się już z inżynierami szukając rozwiązania - dodał. - Taki mistrz jak on, nigdy się nie poddaje.

Dyrektor generalny Ducati - Claudio Domenicali powiedział, że zamiast słodko-gorzkich odczuć, związanych z odejściem Ducati, cieszy się, że zawodnik i zespół „rozwiązali równanie”.

- Takie jest życie. Ja jednak jestem typem gościa, który szuka pozytywów - powiedział Domenicali. - Pozytywne jest to, że rozwiązaliśmy równanie, bowiem byłoby znacznie gorzej gdybyśmy opowiadali, że nie byliśmy w stanie sprawić, aby wygrał.