Ducati nie powalczy o tytuł

śro, 15 marca 2017 godz. 09:55:17 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo

Szef techniczny Ducati - Gigi Dall’Igna, przyznał, że włoski producent nie jest gotowy do walki o tytuł w MotoGP w tym roku.
 
Po podpisaniu kontraktu z Jorge Lorenzo, Ducati optymistycznie nastawiało się na tegoroczne mistrzostwa po sezonie 2016, kiedy wygrali dwa wyścigi i walczyli o czołowe pozycje w klasyfikacji producentów.
 
Jednak przejście Lorenzo okazało się trudniejsze niż pierwotnie oczekiwano. Drugi z zawodników Ducati - Andrea Dovizioso był najszybszy jednego dnia na Losail, ale podczas testów to Maverick Vinales z Yamahy prezentował najlepsze tempo.
 
Gigi Dall’Igna przyznał, że Ducati być może zbyt szybko pokusiło się na walkę z Hondą i Yamahą, ale jest zadowolony z pracy swoich zawodników podczas testów.
 
- Naszym celem po podpisaniu kontraktu z Jorge jest walka o mistrzostwo - powiedział Gigi Dall’Igna. - To jasne, że w tej chwili nie jesteśmy do tego gotowi, ale mamy rozwiązania w celu zmniejszenia obecnych problemów.
 
- Jesteśmy zadowoleni z prac rozwojowych Dovizioso przed sezonem. Myślę, że szczególnie na Sepang i w Katarze dał nam cenne informacje pomocne w poprawieniu motocykla - kontynuował. - W przypadku Jorge jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jestem zadowolony z tego co wykonaliśmy do tej pory.
 
Staje w obronie Lorenzo jeśli chodzi o jego osiągi podczas zimowych testów, przyznając, że to trudne zadanie po przejściu do innej ekipy po dziewięciu latach spędzonych z jednym producentem.
 
- Lorenzo wykonuje trudną pracę. Zmiana motocykla zawsze jest skomplikowana, zwłaszcza jeśli cały czas byłeś z tymi samymi ludźmi. To normalne, że napotkał pewne problemy.
 
- Znam Jorge odkąd był dzieckiem i to jasne że dojrzał. Wie czego chce i co może osiągnąć, ale charakter w sercu jest ten sam i ciesze się, że jest taki, jak kiedyś - podsumował.