Ducati ma problem z oponami

śro, 4 lipca 2018 godz. 10:58:28 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso | fot. Ducati

Andrea Doviziso mówi, że obecnie największym problemem Ducati w MotoGP jest utrzymanie żywotności opon.

Łagodne obchodzenie się z oponami było jedną z mocniejszych stron Ducati w zeszłym roku, kiedy włoska ekipa walczyła o tytuł. Jednam w tym sezonie mają z tym kłopot.
 
Dovi, który jeszcze nie wygrał wyścigu od otwarcia mistrzostw w Katarze, zajął czwarte miejsce w Assen. Nie utrzymał w końcówce rywalizacji tempa Marca Marqueza ze względu na duże zużycie tylnej opony.
 
- Przegraliśmy na ostatnich ośmiu okrążeniach, ponieważ nie miałem trakcji - powiedział Dovizioso. - To jest powód, dla którego nie utrzymałem się za Marquezem i nie mogłem walczyć o podium.
 
- Cieszę się z czwartego miejsca, ponieważ na ostatnich ośmiu okrążeniach miałem sporo kłopotów i brakowało prędkości - kontynuował. - Zdobyłem czwarte miejsce, ponieważ znalazłem się na właściwej pozycji we właściwym czasie, nie dlatego, że byliśmy wystarczająco szybcy.
 

- Jestem zadowolony ze swojej jazdy, ale musimy poprawić trochę kwestię zarządzania tylną oponą. Rożnica w porównaniu do zeszłego roku polega na tym, że tracimy przyczepność na koniec wyścigu. W zeszłym roku sobie z tym radziliśmy, w tym roku, z tą oponą, nie.
 
Po rozbiciu się w poprzednim wyścigu w Barcelonie, Dovizioso awansował na piąte miejsce w generalce po Assen, ale ma 61 punktów straty do lidera - Marqueza.