Ducati jest w formie

czw, 6 września 2018 godz. 13:06:27 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Jorge Lorenzo nie ukrywa, że dzięki ostatnim testom na Misano i w Aragonii, Ducati jest w dobrej formie na pozostałą część sezonu MotoGP.

Zwycięskie tempo Hiszpana zatrzymało się na Silverstone, po tym, jak przyjechał na brytyjską rundę mistrzostw po wygranej w Austrii. Wyglądał na mocnego konkurenta do zwycięstwa, zdobywając pole position. Jednak Grand Prix Wielkiej Brytanii zostało odwołane ze względów bezpieczeństwa.

- Lubię tor Misano. Testy, które odbyliśmy tu 19-go sierpnia były pozytywne i pozwolą nam na rozpoczęcie treningów z konkurencyjną bazą - powiedział Lorenzo przed Grand Prix San Marino, które już w ten weekend. - Na testach w Aragonii mieliśmy dobre wyniki, pomogły w utrzymaniu dobrej formy na motocyklu, co zawsze jest przydatne.

- Z pewnością to będzie trudny wyścig, ponieważ wielu zawodników naprawdę jeździ tu dobrze. Spodziewam się ekscytującego weekendu.

- Szkoda tego co wydarzyło się na Silverstone, ale ostatecznie sadzę, że podjęto właściwą decyzję. Po opuszczeniu tego grand prix teraz nie możemy doczekać się najbliższego wyścigu i pokazania, że jesteśmy w stanie walczyć o dobre wyniki do samego końca sezonu
– podsumował.