Ducati gotowe do negocjacji z Dovizioso

nie, 7 stycznia 2018 godz. 17:33:18 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso | fot. Ducati

Ducati jest przygotowane na trudne negocjacje z Andreą Dovizioso, mające na celu utrzymanie go w zespole na MotoGP 2019.

Dovizioso zaliczył w zeszłym roku przełomowe mistrzostwa. Wygrał sześć wyścigów i walczył o tytuł aż do ostatniej rundy sezonu.

31-letni zawodnik, podobnie jak spora część stawki królewskiej klasy, ma kontrakt do końca 2018 roku. Mocna forma daje mu dobrą pozycję w negocjacjach.

Dyrektor sportowy zespołu - Paolo Ciabatti przyznał, że Dovi może zażądać wynagrodzenia podobnego do najwyższych pensji w MotoGP.

Podkreśla, że Ducati chce zachować w zespole zarówno Dovizoso jak i Jorge Lorenzo, który ma za sobą trudne mistrzostwa.

- Oczywiście chcielibyśmy utrzymać obydwóch zawodników, ale nasz budżet nie jest nieskończony i nie możemy wydać wszystkiego w jednym kierunku, zachowując pewien margines dla rozwoju - powiedział Ciabatti.

- Jesteśmy świadomi, że Dovizioso spodziewa się oferty zgodnej z jego najnowszymi wynikami - zasłużonymi, to trzeba przyznać, dzięki świetnemu rozwojowi osobistemu i wyjątkowej formie, ale także dzięki konkurencyjności Ducati. Sześć wyścigów nie wygrywa się przez przypadek.

- Wkrótce rozpoczniemy rozmowy z Andreą, zarówno w kwestiach finansowych, jak i technicznych. Oczekuje wynagrodzenia równego pensji innych najlepszych zawodników. To trudne negocjacje.

- Rozmowy rozpoczniemy po testach na Sepang, pod koniec miesiąca - podsumował.