Grand Prix Aragonii 2018 - Dovizioso zapowiada walkę z Marquezem i Lorenzo

czw, 20 września 2018 godz. 07:31:39 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso | fot. Ducati

Szanse zawodników Ducati na mistrzostwo są odległe, ale Włoski zespół na sześć wyścigów przed końcem sezonu MotoGP wyrównał wynik sześciu wygranych w poprzednim roku.

W obecnych mistrzostwach różnica polega jednak na tym, że zwycięstwa zostały podzielone po równo między Andreę Dovizoso i Jorge Lorenzo, a nie jak rok temu 6-0 na korzyść Włocha.

Niedawny triumf na Misano wywindował Dovizioso na drugie miejsce w klasyfikacji zawodników, ale jest 67 punktów za prowadzącym Marquezem,  trzy przed Rossim oraz 24 przed Lorenzo.

Z pewnością między Dovim i Lorenzo można spodziewać się walki o miano najlepszego zawodnika Ducati, tym bardziej, że Lorenzo od sezonu 2019 przechodzi już do Hondy.

- Możemy walczyć o zwycięstwo, ale Jorge i Marc również dobrze sobie radzą na tym torze - odniósł się Dovizioso do nadchodzącego GP Aragonii. - To bardzo ważne, aby tu wygrać, ponieważ to jeden z najlepszych torów dla Jorge.

- Aragonia to fajny tor, dość niezwykły, zupełnie inny niż Misano, na którym wygrałem pierwszy raz w MotoGP dwa tygodnie temu. To również obiekt, na którym miewaliśmy trochę problemów
- dodał.

- Podczas testów w końcówce sierpnia poszło nam tu jednak dobrze i sądzę, że tym razem możemy walczyć o wygraną. Spodziewam się, że będę szybki, ale Jorge i Marc również dobrze się tu spisują, więc nie będzie łatwo.