Dovizioso zadowolony z nowej owiewki

nie, 12 marca 2017 godz. 08:46:53 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso | fot. Ducati

Ducati podczas drugiego dnia testów MotoGP w Katarze zaprezentowało nową owiewkę, najbardziej radykalną ze wszystkich, które sprawdzali do tej pory inni producenci.

Andrea Dovizioso jest zadowolony z pierwszych wyników testów. Wczorajsze czasy nie były imponujące, zespół bowiem skupiał się na sprawdzeniu wielu rozwiązań.

- Myślę, że nasi inżynierowie pracowali bardzo dobrze, ponieważ ciężko poczuć się pewnie tak od razu z nowym rozwiązaniem i jestem bardzo zadowolony z rezultatów - powiedział Dovizioso. - To działa jak skrzydełka w zeszłym roku. Daje równowagę i stabilność. Można również lepiej przyśpieszać. Rezultaty są bardziej pozytywne niż negatywne.

- Sobota była nietypowa, ponieważ napotkaliśmy warunki, które różniły się od poprzedniego dnia, z wilgocią i przyczepnością toru, ale moim zdaniem było ważne przejechanie okrążenia również w takiej sytuacji - kontynuował. - Z pewnością było trudniej niż w piątek. Wykorzystaliśmy tę sesję do wielu testów i chociaż czasy nie były tak dobre w końcowej klasyfikacji, to był bardzo produktywny dzień.

- Zaliczyłem też kilka wyjazdów z nową owiewką. Moim zdaniem nasi inżynierowie wykonali wspaniałą pracę, ponieważ nie łatwo było stworzyć pewien docisk bez skrzydełek aerodynamicznych. Teraz ocenimy wady i zalety, zanim podejmiemy decyzję z obraniem dalszego kierunku, które rozwiązanie zapewni nam więcej korzyści.