Dovizioso zadowolony z nadejścia Lorenzo

wto, 13 grudnia 2016 godz. 21:32:45 skomentuj motocykle

Andrea Dovisiozo

Andrea Dovizioso cieszy się z nowego wyzwania, po tym, jak od przyszłorocznego sezonu MotoGP jego partnerem w Ducati będzie Jorge Lorenzo.

Włoch wierzy, że przybycie Lorenzo zapewnia punkt odniesienia nie tylko dla Ducati, ale również dla niego.

- Jestem bardzo zadowolony z tej zmiany, ponieważ posiadanie mistrza świata w zespole jest bardzo ważne, a teraz mamy naprawdę dobry motocykl - powiedział Dovizioso.

- To zawsze było dla mnie fajne wyzwanie, walka z takim mistrzem, jak Jorge - kontynuował. - Walczyłem z nim w wielu mistrzostwach, rywalizowaliśmy w 250cc przez trzy lata, w 125cc, a teraz mamy ten sam motocykl.

- Naprawdę cieszę się z tego, ale jestem też ciekawy zobaczyć go na innym motocyklu niż Yamaha.

W zeszłym miesiącu w Walencji, Lorenzo spędził dwa dni testów z Ducati. Uzyskał trzeci czas pierwszego dnia i był ósmy drugiego. Poznawał zespół oraz motocykle w specyfikacjach 2016 i 2017.

- Dość szybko dotarł do limitu motocykla - mówił Dovisiozo o Lorenzo. - Walencja jest jednym z jego ulubionych torów, więc to pomogło mu w podejściu do nowego motocykla.

-  To ważne, aby mieć informacje od niego i myślę, że będziemy cisnąć tak samo, ponieważ mamy podobne wrażenia. Największe ograniczenie motocykla jest takie samo dla każdego zawodnika Ducati, ale Gigi i wszyscy inżynierowie skupiają się na tym. To pozytywne, że Jorge tu przybył, bo może pomóc w rozwiązaniu tego problemu - podsumował.