Dovizioso: Lorenzo mnie nie blokował

nie, 12 listopada 2017 godz. 17:51:54 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso | fot. Ducati

Andrea Dovizioso powiedział, że nie czuł, aby był blokowany przez kolegę z Ducati - Jorge Lorenzo, podczas finału sezonu MotoGP w Walencji.

W dzisiejszym wyścigu musiał wygrać, aby utrzymać przy życiu swoje szanse na tytuł w rywalizacji z Marquezem, ale rozbił się na pięć okrążeń przed metą, chwilę po wywrotce Jorge Lorenzo.

Lorenzo i Dovizioso jechali na czwartej i piątej pozycji, podczas gdy Marquez był drugi za Johannem Zarco. Wyglądało, jakby Lorenzo blokował Doviego. Hiszpan otrzymał polecenie od zespołu, aby przepuścił kolegę, ale zignorował je.

Jednak Dovizioso jest zadowolony, że podążał podczas wyścigu za Lorenzo i zapewnił, że nie był wystarczająco szybki, by go minąć.

- Jestem szczęśliwy, ponieważ staraliśmy się do samego końca. Sytuacja była otwarta jeszcze na dziesięć okrążeń przed metą - mówił Dovizioso. - Bardzo poprawiliśmy się w trakcie weekendu, ale nie byliśmy wystarczająco szybcy. Jechałem naprawdę na limicie od pierwszego okrążenia.

- Na początku chciałem wyprzedzić Jorge, ale w niektórych zakrętach byłem wolniejszy, a on na koniec miał lepsze tempo - dodał. - To było dla mnie dobre, kiedy za nim podążałem, ale byliśmy cały czas na limicie i obydwaj popełniliśmy błąd.