Dobrze przygotowane Ducati

czw, 7 marca 2019 godz. 14:43:54 skomentuj motocykle

Andrea Dovizioso | fot. Ducati

Andrea Dovizioso ponownie zaznaczył, że zimowe testy MotoGP nie pokazały układu sił w stawce na ten sezon. Zasugerował, że Ducati nie zademonstrowało jeszcze swojej prawdziwej prędkości.

Już jutro ruszają treningi przed Grand Prix Kataru. Dovizioso w zeszłym roku wygrał nocny wyścig na torze Losail.

Uważa się, że Ducati jest bardzo dobrze przygotowane do sezonu, również dzięki pomyślnej współpracy Doviego z nowym zawodnikiem fabrycznej ekipy - Danilo Petruccim.

Podczas ostatnich testów w Katarze Dovizioso nie skupiał się na pojedynczych czasach okrążeń, a bardziej pracował nad przygotowaniem Desmosedici do wyścigu.

- To była pozytywna i metodyczna praca podczas testów zimowych i jestem przekonany, że będziemy gotowi do walki od pierwszej rundy mistrzostw - powiedział Dovizioso. - Czasy okrążeń z testów, szczególnie z Kataru, nie pokazują całego obrazu sytuacji, ponieważ większość zawodników pracowała nad tempem wyścigowym.

- Jeśli chodzi o nas, zebraliśmy mnóstwo interesujących danych i przeanalizowaliśmy je bardzo szczegółowo, aby znaleźć jak najlepszą strategię na tę rundę
- dodał. - Ocenimy nasz poziom i poziom naszych rywali bardziej szczegółowo, kiedy wyjedziemy już na tor. Jednak najważniejsze jest to, że nasze odczucia na motocyklu były dobre do tej pory.