Długa droga przed Lorenzo

wto, 29 sierpnia 2017 godz. 13:24:28 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo | fot. Ducati

Jorge Lorenzo przyznał, że przed nim i Ducati nadal długa droga do wyeliminowania słabości motocykla, które nie pozwalają mu w tym roku na walkę o czołowe lokaty w MotoGP.

Hiszpan stanął tylko raz na podium w dwunastu wyścigach, odkąd w tym sezonie przeniósł się z Yamahy do Ducati. W tym samym czasie jego kolega z zespołu - Andrea Dovizioso wygrał cztery razy i prowadzi w mistrzostwach.

Lorenzo przyznaje, że sytuacja poprawia się w trakcie sezonu, ale nie wystarczająco, aby wykorzystał maksymalny potencjał motocykla.

- W pierwszej części sezonu miałem problemy z wyczuciem przodu, więc biorąc pod uwagę doświadczenie na tym motocyklu i sposób jazdy, to nadal nie jest maksimum, które mogę osiągnąć - powiedział Lorenzo.

- Wierzę, że mogę spisać się lepiej. Krok po kroku zespół pracuje nad aspektami, które uważam, że należy poprawić na przyszłość, na kolejny sezon.

- W ostatnich miesiącach otrzymujemy aktualizacje i pracujemy nad ustawieniami motocykla, szczególnie Doviego, aby miał jeszcze lepsze wyczucie. Jednak nadal jest długa droga przy poprawianiu naszych słabych punktów. Zespół pracuje nad tym, aby motocykl pasował nam lepiej w przyszłym roku - dodał.