Daviesa stać na więcej

pon, 1 października 2018 godz. 11:39:26 skomentuj motocykle

Chaz Davies | fot. Ducati

Chaz Davies z zespołu Ducati w WSBK 2018 znów znalazł się za Jonathanem Reą, który w miniony weekend świętował zdobycie czwartego tytułu z rzędu.

Z nowym Panigale V4 na horyzoncie, Davies ma nadzieję, że sezony 2019 i 2020 nie będą kolejnymi latami dominacji Kawasaki i Jonathana Rea. Zapewnia, że zarówno on sam, jak i fabryka w Bolonii mają do zaoferowania dużo więcej.

Podczas rundy na Magny-Cours Davies w sobotę był piąty, a w niedzielę drugi.

- Jonathan zrobił wszystko co w jego mocy i wszystko co mógł. Jest punktem odniesienia i wszyscy staramy się coś wymyśleć, aby przygotować pakiet jak najbliższy ich osiągom - powiedział Davies dla bikesportnews.com.

Przez ostatnie cztery lata to głównie Davies był największym rywalem reprezentanta Kawasaki.

- Czuję się dobrze, mamy więcej do zaoferowania, szukam tylko sposobu, aby to zademonstrować - dodał. - Mamy potencjał, ale wprowadzenie go w życie jest trudne. To zależy od kombinacji wielu czynników. Natomiast oni wyznaczyli punkt odniesienia. Wszystko jednak zależy od nas i mam nadzieję, że w przyszłym roku coś z tym zrobimy. Nic nie jest nam dane, ale liczę na to. Johnny jeszcze nie widział najlepszych możliwości moich i Ducati. Trzymam kciuki za przyszły rok.