Davies myśli o MotoGP

pią, 23 grudnia 2016 godz. 11:03:34 skomentuj motocykle
Tagi: chaz davies

Chaz Davies

Zawodnik Ducati - Chaz Davies, tegoroczny sezon WSBK zakończył na trzecim miejscu. Wygrał jedenaście wyścigów. Przyznaje, że celem na sezon 2017 jest walka o tytuł.

- Tak, zdecydowanie - powiedział Davies w rozmowie z GP One. - Końcowa część tegorocznych mistrzostw zmotywowała mnie jeszcze bardziej. Doszedłem do doskonałego poziomu osiągów i musimy iść dalej w tym kierunku. To nie będzie łatwe, wręcz przeciwnie. Nasi rywale nadal będą się poprawiali, a niektórzy będą posiadali nowe motocykle. My będziemy kontynuowali naszą pracę dokładnie tak, jak zakończyliśmy sezon 2016, ponieważ przyszły będzie prawdziwym wyzwaniem dla każdego.

Davies jeśli wygra przyszłoroczne mistrzostwa, chce postarać się o możliwość startów w MotoGP od sezonu 2018.

- Jeśli zdobędę tytuł w WSBK w 2017 roku, moim następnym celem byłoby przejście do MotoGP, zdecydowanie - powiedział Davies. - Teraz łatwo o tym mówić, ale jestem ambitny, z roku na rok jeżdżę coraz lepiej, zawsze daję z siebie sto procent i to może być dobry moment na przetestowanie maszyny MotoGP.

- Mam nadzieję, że taka szansa się pojawi - dodał. - Jednak tak jak zawsze mówiłem, że to byłaby strata czasu - przejście na motocykl, który nie jest fabryczny. Ważne jest, aby zacząć w możliwie najlepszy sposób. Kilka lat temu testowałem prywatny motocykl i było ciężko. Poprawiłem się jako zawodnik i nie chcę jeździć na motocyklu, którym nie da się walczyć w czołówce. Aby to dobrze zrobić w MotoGP, potrzebny jest fabryczny motocykl. Zobaczymy co się wydarzy, teraz koncentruję się na moim celu, którym jest WSBK.