Davies daleki od dobrej formy

śro, 12 września 2018 godz. 09:41:07 skomentuj motocykle

Chaz Davies | fot. Ducati

Prawie dwa miesiące po ostatnim wyścigu, WSBK wraca do akcji. Dziesiąta runda mistrzostw świata odbędzie się w Portimao.

Portugalski tor, dość wymagający pod względem fizycznym i techniki jazdy, z pewnością nie będzie najłatwiejszym miejscem do rywalizacji dla Chaza Daviesa.

Davies, zawodnik fabrycznej ekipy Ducati, przechodzi rehabilitację po kontuzji prawego obojczyka, której doznał podczas treningu na motocyklu crossowym w zeszłym tygodniu. Piątkowe treningi zweryfikują jego formę i pozwolą wyznaczyć odpowiednią strategię na resztę weekendu.

- Kontuzja obojczyka to nie była idealna sytuacja, ale czułem postęp w ostatnich dniach, co jest najważniejsze – powiedział Davies. – Zobaczymy, jak pójdzie w piątek, a potem podejdziemy do sprawy krok po kroku, bez pośpiechu.
 
- Jestem przekonany, że wszystko będzie w porządku, kiedy wsiądę na Panigale R, ale musimy upewnić się, że zaliczymy tę rundę i unikniemy potencjalnych problemów przed faktycznymi wyścigami. Testy poszły w porządku, ale warunki na torze będą inne, weekend będzie chłodniejszy, więc wszystko może się jeszcze zmienić pod względem ustawień. Testy opuściliśmy obierając dobry kierunek działań, więc po prostu wracamy na motocykl i kontynuujemy pracę.


W klasyfikacji mistrzostw Chaz Davies zajmuje drugie miejsce. Ma trzydzieści punktów przewagi nad Michaelem van der Markiem. Prowadzący Jonathan Rea jest poza zasięgiem.