Losail 2017 - Davies czy Sykes?

wto, 31 października 2017 godz. 13:04:54 skomentuj motocykle

Chaz Davies

W najbliższy weekend na Losail International Circuit odbędzie się ostatnia tegoroczna runda MOTUL FIM Superbike World Championship. Przy sztucznym oświetleniu, na torze o długości 5,3 km, rozegra się rywalizacja o drugie miejsce w mistrzostwach.

Mistrz WSBK 2017 – Jonathan Rea zmierza do Kataru po mocnym występie podczas poprzedniej rundy rozegranej w Hiszpanii. Na Jerez zanotował swoje pierwsze zwycięstwo na tym obiekcie, później zamieniając je na dublet. Losail tym samym zostało jedynym torem w tegorocznym kalendarzu, gdzie nie ma jeszcze wygranej na koncie, ale jeśli utrzyma obecne tempo, to może się zmienić. Rea będzie walczył również o pobicie rekordu największej ilości punktów w sezonie, który obecnie należy do Colina Edwardsa – w sezonie 2002 zdobył 552 punkty.

Wszyscy będą z pewnością przyglądali się walce Chaza Daviesa (Ducati) i Toma Sykesa (Kawasaki). Obydwaj są sklasyfikowani na drugiej pozycji w mistrzostwach, z tą samą ilością 363 punktów.

W zeszłym roku Davies zdominował rywalizację w Katarze. Natomiast Tom Sykes prezentuje dobrą regularność na tym obiekcie, pięć razy stał tu na podium i siedem razy finiszował w czołowej piątce.

- Nie mogę doczekać się ostatniej rundy - powiedział Davies. - Lubię ściganie w nocy, to jest coś innego. W ostatnich latach w Katarze, Panigale R było konkurencyjne. Bardzo tam się poprawiliśmy i w zeszłym roku mieliśmy mocne tempo, co dało nam dublet. Jesteśmy gotowi do walki. Chcemy jak najlepiej zakończyć ten rok.

- Z moją ręką jest już lepiej niż na Jerez, gdzie przy tych wszystkich zmianach kierunku jazdy nie szło idealnie - powiedział Sykes. - W Jerez nie byłem w pełni formy, ale teraz czekam już na Losail. To piękne miejsce i lubię jazdę przy sztucznym oświetleniu. Pasuje mi również układ toru. Postaramy się o dobre ustawienia, tak aby motocykl lepiej pasował do mojego stylu jazdy

Na podium będzie zerkał Alex Lowes stale poprawiający swoje tempo na YZF-M1.  Z drugiej strony garażu Yamahy jest Michael van der Mark, który przyjeździe do Kataru świeżo po debiucie w MotoGP w Malezji. Na Losail wygrał w sezonie 2014 w kategorii WorldSSP.

Leon Camier szykuje się do ostatniego weekendu z MV Agusta Reparto Corse. To będzie dla niego 80 start dla włoskiego producenta.

Eugene Laverty (Milwaukee Aprilia) zna Losail International Circuit zarówno ze startów w MotoGP jak i WSBK. W tym sezonie powrócił do mistrzostw, ale nie zdołał jeszcze stanąć na podium

Treningi WSBK ruszają w czwartek od 15:45 polskiego czasu. Walka o Superpole rozegra się w piątek od 16.30, a pierwszy wyścig rozpocznie się o 19:00. Drugi startuje w sobotę również o 19:00.