Davies czeka na sygnał od Ducati

śro, 16 maja 2018 godz. 08:30:20 skomentuj motocykle

Chaz Davies | fot. Ducati

Chaz Davies czeka na odpowiedź, czy pozostanie w Ducati na sezon 2019 WSBK, kiedy wejdzie nowe Panigale V4. Jest też otwarty na inne oferty.

Davies dołączył do fabrycznej ekipy Ducati w 2014 roku, a od tego czasu wygrał 23 razy i zajął drugie miejsce w mistrzostwach 2015 i 2017.

W przyszłym roku Ducati będzie korzystało z nowego motocykla V4, w związku z czym zaplanowano duży program testowy.

Obecna umowa Daviesa wygasa pod koniec tego roku, ale czuje, że wysiłek włożony w aktualny motocykl w ciągu ostatnich czterech lat sprawia, że kontynuowanie pracy z nową maszyną jest logicznym kolejnym krokiem.

- Zaczynamy - odparł Davies czy ruszyły już kontraktowe  negocjacje z Ducati. - Zasadniczo czekam, aby usłyszeć, jakie są ich plany i jak dopasować się do nich na przyszły rok.

- Czuję,  że jak dotąd dałem z siebie ponad sto procent przy V-twin i logiczne byłoby, aby spróbować następnego kroku. Ale kto wie?

- Oczywiście jestem otwarty, inni zawodnicy również. Równocześnie mam świetne miejsce w Ducati, dużo we mnie włożyli, a ja dużo dałem od siebie. V4 jest logicznym kolejnym krokiem. Najpierw jednak poczekam na ich plany. Nikt na razie nie informował mnie o dalszych planach Ducati. Myślę, że obecnie są to wewnętrzne dyskusje. My zawodnicy, koncentrujemy się na naszej pracy - dodał.