Czterdziestka Rossiego

sob, 16 lutego 2019 godz. 23:26:49 skomentuj motocykle

Valentino Rossi

Valentino Rossi w dniu czterdziestych urodziny przyznaje, że przegrane tytuły w MotoGP, na które wcześniej „zasłużył” pomagają mu w utrzymaniu motywacji do dalszych startów.

Zawodnik Yamahy nadal walczy o upragnione dziesiąte mistrzostwo świata. Ostatni tytuł, siódmy w królewskiej klasie, zdobył w 2009 roku.

Wspominając o tym, co składania go do dalszych startów w MotoGP, przytacza stratę tytułu w 2006 roku, po kraksie w finale sezonu w Walencji.

- Zdobycie dziesięciu tytułów to marzenie, w które nadal bardzo wierzę, ale to również wielki żal, bo uważam, że na to zasłużyłem - mówił w wywiadzie dla Gazzetta dello Sport, udzielonym z okazji 40 urodzin.

- Straciłem dwa tytuły (w 2006 i 2015 roku) w ostatnich wyścigach, byłem też wielokrotnie wicemistrzem (2000, 2014 i 2016), więc w mojej karierze zasłużyłem na dziesięć mistrzostw. Również z tego powodu dalej o to walczę – dodał.

Pomimo upływu lat, Rossi nie wyklucza kontynuowania startów po 2020 roku, do kiedy ważny jest jego obecny kontrakt.

- Szczerze mówiąc nie wiem - odparł Włoch pytany, czy jego aktualna umowa będzie ostatnią. – To może ostatnia, może nie. Mam wiele pragnień i są jeszcze dwa lata. Zaczynam też wiedzieć, że mogą być moimi ostatnimi, ale jeszcze nie zdecydowałem.

Valentino Rossi