Cenne informacje od Iannone

pon, 10 grudnia 2018 godz. 15:22:20 skomentuj motocykle

Andrea Iannone | fot. Aprilia

Nowy zawodnik Aprilii w MotoGP - Andrea Iannone uważa, że informacje, które dostarczył zespołowi z testów posezonowych, były pewną niespodzianką.

Były zawodnik Suzuki zadebiutował na RS-GP podczas testów w Walencji. Stwierdził, że motocykl spisywał się dużo lepiej niż się spodziewał, pomimo zaliczenia dwóch wywrotek.

Kolejną kraksę miał podczas sesji na Jerez, która ograniczyła ilość jazdy ostatniego dnia. W tym samym czasie jego kolega zespołowy Aleix  Espargaro  opuścił sporo z testów, z powodu problemów ze zdrowiem.

- Myślę, że Aprilia ma bardzo dobrą bazę, ale jest kilka rzeczy do poprawy, zarówno jeśli chodzi o elektronikę, jak i inne obszary - powiedział Iannone. - Najwyraźniej nie mieli wskazówek na temat pewnych rzeczy, a teraz ja je dostarczyłem, co czyni mnie optymistą.

- Oczywiście nie spodziewałem się, że zakończę testy na czele tabeli, ale nie jesteśmy tak daleko
- kontynuował. - Jest trochę pozytywnych informacji na temat motocykla. Musimy natomiast naprawić kilka rzeczy, co akurat myślę, że jest wykonalne.

- To nie jest motocykl z ogromnymi problemami. Dobrze skręca i jest zwinny. Trzeba poprawić przyspieszenie i trakcję, ale to mnie nie martwi. Silnik jest bardzo mocny, ale możemy wykorzystywać jego możliwości na piątym i szóstym biegu, ponieważ na czwartym trochę się ślizgamy. To ważny aspekt. Na początku nie zdawali sobie z tego sprawy, ale teraz pracują nad tym.

- Musimy być w stanie wprowadzić pewne zmiany w krótszym czasie, ponieważ poświęcamy dużo czasu na zmianę niektórych aspektów, którymi się nie zajmowali, co ich trochę zaskoczyło
– podsumował.