Camier najszybszy pomimo wywrotki

pią, 15 lutego 2013 godz. 10:52:30 skomentuj motocykle

Leon Camier | fot. WSBKPodobnie jak wczoraj Leon Camier był najszybszy podczas drugiego dnia prywatnych testów WSBK na Phillip Island. Zawodnik Suzuki zaliczył wywrotkę przy dużej prędkości, ale szczęśliwie nie odniósł żadnych obrażeń.

- Dzień rozpoczął się naprawdę dobrze i zanotowaliśmy kilka dobrych wyników - powiedział Camier. - Motocykl spisywał się naprawdę dobrze. Poprawiliśmy trochę ramę i elektronikę. Zaliczyliśmy też symulację wyścigu, aby poczuć się komfortowo i utrzymać równe osiągi na kolejnych okrążeniach. Nadal możemy poprawić tempo wyścigowe, głównie poprzez moją jazdę.

Zgodnie z oczekiwaniami na torze nie pojawili się dzisiaj zawodnicy Kawasaki. Tom Sykes doznał wczoraj kontuzji nadgarstka. Z jazdy zrezygnował również Loris Baz, który wczoraj zaliczył wywrotkę przy dużej prędkości i uskarżał się na ból pleców. Jednak obydwaj wrócą do swoich zajęć już w przyszłym tygodniu podczas oficjalnej sesji testowej na Phillip Island.

Wolny piątek miał również Jules Cluzel. Francuz miał wczoraj wywrotkę. Wylądował na lewym łokciu pogarszając stan nie do końca wyleczonej kontuzji, jakiej nabawił się na początku roku.

Carlos Checa nie wziął udziału w testach. Już wczoraj  z pracy dla Ducati wykluczyły go problemy z żołądkiem. Pecha miał dzisiaj Badovini. Przewrócił się i zabrano go do szpitala z podejrzeniem złamania żeber, ale po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Oficjalne testy ruszają w poniedziałek.

WYNIKI

1 Leon Camier Fixi Suzuki 1'31.2
2 Sylvain Guintoli Factory Aprilia 1'31.3
3 Jonathan Rea Pata Honda 1'31.4
4 Marco Melandri Goldbest BMW 1'31.6
5 Michel Fabrizio Red Devils Aprilia 1'31.7
6 Leon Haslam Pata Honda 1'31.8
7 Davide Guigliano 1'31.9
8 Eugene Laverty Factory Aprilia 1'32.1
9 Chaz Davies Goldbet BMW 1'32.1
10 Ayrton Badovini Alstare Ducati 1'32.2
11 Max Neukirchner MB Ducati 1'32.6