Brivio: To była decyzja biznesowa

czw, 8 listopada 2018 godz. 09:32:00 skomentuj motocykle

Andrea Iannone

Szef zespołu Suzuki MotoGP - Davide Brivio wyjaśnia, że kończą współpracę z Andreą Iannone po sezonie 2018 z powodów biznesowych. Włoch niedawno skrytykował swoją ekipę za to posunięcie.

Po zajęciu drugiego miejsca w Grand Prix Australii dwa tygodnie temu, Iannone podkreślił swój duży wkład w rozwój zespołu Suzuki podczas kampanii 2018. Zaznaczył, że nie rozumie, czemu nie przedłużono z nim kontraktu na przyszły rok. Jego miejsce zajmie debiutant Joan Mir. W zespole zostanie Alex Rins.

Iannone w sezonie 2019 będzie jeździł dla Aprilli.

Zapytany o uwagi Iannone, Brivio zapewnił, że wyraźnie wyjaśniono Włochowi powody zakończenia współpracy.

- Kiedy zdecydowaliśmy się na rozstanie, rozmawialiśmy z Andreą i przekazaliśmy mu, jakie są tego przyczyny – powiedział Brivio.

- To strategia biznesowa jeśli chodzi o wybór zawodników. Suzuki szuka czegoś więcej niż tylko wyników, inne kwestie też są ważne, np. wymagania dotyczące wizerunku. Wyjaśniliśmy mu to – kontynuował.

Brivio uważa, że komentarze Iannone zrodziły się z frustracji związanej z opuszczeniem Suzuki, gdy osiągnął dobry poziom z GSX-RR, a na Phillip Island zdobył czwarte podium w sezonie.

- Był zawiedziony ponieważ nie mógł przedłużyć współpracy z nami, a jego słowa to po prostu frustracja. To wypowiedź oparta na rozczarowaniu. Od teraz każdy może wybrać sposób w jaki chce wyrazić swoje emocje – dodał.