Błażusiak wygrywa w come backu

sob, 9 grudnia 2017 godz. 20:58:54 skomentuj motocykle
Tagi: Błażusiak

Tadeusz Błażusiak | Fot. KTM

Pauzujący od roku Tadeusz Błażusiak wrócił do SuperEnduro i wygrał w Krakowie Grand Prix Polski, obejmując prowadzenie w mistrzostwach świata. Drugi we wszystkich trzech finałowych wyścigach, nowotarżanin wyprzedził w klasyfikacji zawodów Cody'ego Webba i Billy'ego Bolta.

W czasówce najszybszy był Webb - przed Gómezem, Boltem, Błażusiakiem, Lettenbichlerem, Haakerem i Walkerem. W sesji Superpole Colton Haaker okazał się lepszy od Tadeusza Błażusiaka o 0,191 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Walker, Gómez, Lettenbichler, Webb i Bolt.

Początkowo drugi za Webbem, Taddy Błażusiak wyprzedził Kalifornijczyka na trzecim okrążeniu finału 1. Na siódmym kółku koledzy z fabrycznego zespołu KTM ponownie zamienili się miejscami. Na finiszu Błażusiak odparł atak Alfredo Gómeza, który minął metę 0,3 sekundy za Taddym.

W drugim finale Błażusiak wygrał start z 13 pola (!) i znów prowadził do 7 okrążenia. Po wewnętrznej wepchnął się Billy Bolt. 20-latek odniósł pierwsze zwycięstwo w SEWC. Błażusiakowi ponownie przypadło 17 punktów za drugie miejsce.

Podczas trzeciego finału Taddy był najbiższy sukcesu. Liderował od startu do ostatniego okrążenia. Cody Webb minął posiadacza numeru 111, osiągając metę 1,4 sekundy przed Błażusiakiem.

Pochodzący ze Słopnic Emil Juszczak stanął na trzecim stopniu podium w mistrzostwach świata juniorów. Przed tegorocznym mistrzem Polski w Open, reprezentującym Joniec Sherco Team, znaleźli się Kyle Flanagan i Matteo Cavallo. Szóste miejsce zajął Oskar Kaczmarczyk.

W Pucharze Europy górą był Tim Apolle przed Andrisem Grinfeldsem. Trzeci stopień podium przypadł Mariuszowi Stefaniakowi.