Błąd Lorenzo podczas treningu

śro, 23 stycznia 2019 godz. 18:02:47 skomentuj motocykle

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo, nowy zawodnik Hondy w MotoGP, wyjaśnił, że kontuzja, której nabawił się przed nadchodzącym sezonem, była efektem głupiego wypadku podczas treningu.

Hiszpan w sobotę jeździł na motocyklu crossowym. Przewrócił się i złamał rękę w nadgarstku. W poniedziałek przeszedł operację i będzie zmuszony do opuszczenia pierwszych testów przedsezonowych, które odbędą się na Sepang w dniach 6-8 lutego.

- To był mój pierwszy dzień jazdy na motocyklu crossowym, na pewnym włoskim torze - mówił Lorenzo podczas dzisiejszej prezentacji zespołu Repsol Honda, która odbyła się w Madrycie. - Jednym z błędów, który popełniłem, było niedokładne sprawdzenie toru. W niektórych sekcjach było duże błoto, trudne do wypatrzenia.

- Nawierzchnia wydawała się perfekcyjna, wyglądała na suchą, ale zamiast tego było błoto. Wjeżdżając w takie miejsce, przednie koło utknęło i miałem głupi wypadek - dodał.

- Niestety mój nadgarstek nie był całkowicie wyleczony po wypadku w Tajlandii, nie miał pełnej mobilności i doszło do złamania kości łódeczkowatej - wyjaśnił.

Druga sesja testowa, na którą Lorenzo zamierza być w pełni formy, odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Katarze.