Biesiekirski na podium w mistrzostwach Katalonii

śro, 17 maja 2017 godz. 09:04:39 skomentuj motocykle

Piotr Biesiekirski

15-letni Piotr Biesiekirski stanął na środkowym stopniu podium niedzielnego wyścigu mistrzostw Katalonii Supermoto na torze w Alcarras.

Reprezentant ekipy Euvic Mototek w zawodach regionu Katalonii wystartował treningowo w ramach przygotowań do czekających go w najbliższy weekend mistrzostw Hiszpanii.

Choć dosiadał wciąż nowego dla siebie motocykla, Hondy CRF 450R, młody warszawianin przez całe zawody pokazywał bardzo dobre tempo, w wyścigu ustępując tylko Kolumbijczykowi, który od dwóch lat startuje w prestiżowej serii Red Bull Rookies Cup.

Mimo trudnych warunków i dość brudnej nawierzchni jedyny Polak w stawce pokonał także wielu doświadczonych, lokalnych zawodników.

- To miał być przede wszystkim start treningowy, ale miło jest wrócić do domu z kolejnym trofeum – powiedział Piotr Biesiekirski. - Startowaliśmy niedawno w Alcarras w pierwszej rundzie mistrzostw Hiszpanii Supermoto Road, ale dobrze było ponownie przypomnieć sobie tor i dopracować ustawienia motocykla, który wciąż jest dla nas nowością. Od początku weekendu miałem całkiem niezłe tempo i przed wyścigiem miałem nadzieję, że będę w stanie walczyć o podium, ale nie spodziewałem się drugiego miejsca. Pomógł mi nieco falstart jednego z szybkich rywali i problemy techniczne innego z faworytów, ale takie są wyścigi, a na wynik składa się praca całej ekipy. W naszym przypadku wszystko zagrało idealnie. Ostatecznie ustąpiłem tylko jednemu, bardzo doświadczonemu zawodnikowi z Kolumbii, który na co dzień ściga się w pucharze towarzyszącym MotoGP. Rok temu brałem udział w testach do tej serii, dlatego dobrze było porównać w Alcarras moje tempo z kimś, kto w niej startuje. Moja strata była niewielka, a to dobry prognostyk na przyszłość i potwierdzenie naszego progresu. Zrobiliśmy w ten weekend kolejne postępy i ciekawi jesteśmy, jak przełożą się one w najbliższą sobotę na wynik w drugiej rundzie mistrzostw Hiszpanii, w których ostatnio byłem szósty.